Kamery live
prognoza pogody

Przywrócono dawne ustawienia świateł na skrzyżowaniu Alei z Szaflarską

7 lutego 2018 21:11

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przywróciła dziś koło południa dawną organizację ruchu na słynnym skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej. To wspólny sukces i owoc licznych interwencji, apeli i próśb mieszkańców, kierowców, internautów, mediów i władz. 

Przywrócono dawne ustawienia świateł na skrzyżowaniu Alei z Szaflarską

Na skrzyżowaniu przywrócono poprzednią organizację ruchu, tzn. wstrzymującą ruch na głównym ciągu na Alejach, umożliwiającą wykonanie lewoskrętu z kierunku wschodniego na ul. Szaflarską w kierunku Zakopanego tak, żeby nie dochodziło do zdarzeń zagrażających życiu.

Policja przyznała, że problem kolizyjności skrzyżowania pojawił się wraz ze zmianą ustawień sygnalizacji, dokonaną ponad rok temu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. To samo wskazywały statystyki. Uzyskując większą płynność ruchu, bezkolizyjne skrzyżowanie zmieniono wówczas w jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w całym mieście. Dzisiejsza zmiana ma uczynić to miejsce na powrót bezpiecznym. 

Obecne ustawienia świateł mają obowiązywać do momentu budowy lewoskrętu – aktualnie trwają prace projektowe związane z tą inwestycją, która będzie realizowana w ramach programu „Likwidacja miejsc niebezpiecznych 2016-2018″.

Skuteczna zatem okazała się interwencja władz. A interweniowali przedstawiciele władz miasta – burmistrz Grzegorz Watycha z wiceburmistrzem Waldemarem Wojtaszkiem osobiście udali się na spotkanie do zastępcy dyrektora oddziału krakowskiego GDDKiA Agnieszki Wachowskiej, z kolei z inicjatywy radnego województwa małopolskiego Stanisława Barnasia odbyło się w styczniu terenowe spotkanie przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, władz miasta, radnych i Policji. Interweniowali radni miejscy i powiatowi, do GDDKiA skierowanych było wiele pism. O sprawie było głośno w mediach społecznościowych, mówiono o niej na mieście. 

Będzie zmiana ustawień sygnalizacji na skrzyżowaniu!

 

Skrzyżowanie nieustannie kolizyjne. Przedstawiciele władz interweniują

os 07.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również