transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauron KH GKS Katowice
Zapraszamy na transmisję już w najbliższą niedzielę 21 stycznia 2018r. od godz. 17:45 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Będzie zmiana ustawień sygnalizacji na skrzyżowaniu!

Gorący news prosto z kolizyjnego skrzyżowania Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską, gdzie w dniu dzisiejszym odbyła się terenowa komisja z udziałem sześciorga przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, władz miasta, radnych i Policji. Ustalono, że do momentu budowy planowanego lewoskrętu, przywrócone zostaną ustawienia sygnalizacji sprzed jesieni 2016 roku. 

Sygnalizacji nie da zmienić się z dnia na dzień, gdyż konieczne jest dopełnienie procedur: zmiany sterowników sygnalizacji i zmiany organizacji ruchu. Zgodnie z sugestiami mieszkańców, kierowców i władz, do ok. tygodnia czasu zostaną jednak przywrócone poprzednie ustawienia sygnalizacji, tj. sprzed listopada 2016 roku. 

Skuteczna zatem okazała się interwencja władz. A interweniowali przedstawiciele władz miasta – burmistrz Grzegorz Watycha z wiceburmistrzem Waldemarem Wojtaszkiem osobiście udali się na spotkanie do zastępcy dyrektora oddziału krakowskiego GDDKiA Agnieszki Wachowskiej, jak również radny wojewódzki Stanisław Barnaś, z inicjatywy którego odbyło się dzisiejsze spotkanie na kolizyjnym skrzyżowaniu.

„Pani dyrektor dała się przekonać, żeby do momentu zmodernizowania – bo zlecają już wykonanie – przywrócić poprzednią organizację ruchu, czyli wstrzymującą ruch na głównym ciągu na Alejach, umożliwiającą wykonanie lewoskrętu z kierunku wschodniego na ul. Szaflarską w kierunku Zakopanego tak, żeby nie dochodziło do zdarzeń zagrażających życiu” – mówi wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. 

„Bierzemy pod uwagę wszystkie opinie, liczymy się ze zdaniem wszystkich, nie sposób tego ignorować. Mieliśmy taki pomysł, żeby to funkcjonowało, żeby usprawnić światła o które wszyscy walczyli, że „weźcie i rozblokujcie to skrzyżowanie”, ale widocznie nie jest to rozwiązanie dobre” – powiedziała Kinga Obyrtacz, kierownik nowotarskiego oddziału GDDKiA. 

Wśród obecnych na skrzyżowaniu byli: wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, radny sejmiku wojewódzkiego Stanisław Barnaś, radni miejscy Jan Łapsa i Włodzimierz Zapiórkowski, kierownik rejonu Nowy Targ GDDKiA Kinga Obyrtacz  oraz pięcioro przedstawicieli Generalnej Dyrekcji z Krakowa (z Biura Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem), jak również mieszkańcy Nowego Targu.

Sprawę nagłaśnialiśmy wcześniej niejednokrotnie. TUTAJ  artykuł i materiał filmowy na ten temat.

 • Oceń artyukł

 • Napisz komentarz

  Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  3 komentarzy

  Mieszkaniec

  Styczeń 12, 2018, o 12:48:10

  Brawo panie burmistrzu !!! To pana zasługa, dziękujemy w imieniu mieszkańców Nowego Targu

  Nowotarżanin

  Styczeń 12, 2018, o 22:04:40

  Do mieszkaniec:
  Pana burmistrza? HAHAH śmieszne nie widnieje na ani jednym zdjęciu, nie spotkałem się z ani jednym pismem od P.burmistrza do GDDKiA widać ze lubisz promować znajomych! To P. Barnasiowi dziękuj i zainteresuj się wysyłanymi pismami do dyrekcji, ile razy został zbyty, a mimo to się nie poddał, jego zaangażowaniem bo to widać. Pozdro

  Pieter

  Styczeń 13, 2018, o 12:34:52

  A moim zdaniem to zasługa w głównej mierze Barnasia i jego uporu, mimo, że go spuścili jak wodę w kiblu po piśmie, to dalej monitował i wychodził to. Oczywiście, że nie można całej zasługi przypisać radnemu wojewódzkiemu, bo i burmistrz ma w tym udział. Ale przypisywanie sukcesu tylko Watysze to nadużycie.

  © 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
  projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna