Kamery live
prognoza pogody

Trwa 26. Finał WOŚP

14 stycznia 2018 15:54

Prawie 200 wolontariuszy Podhalańskiego Sztabu WOŚP już od 9 rano kwestuje na ulicach Nowego Targu i kilku okolicznych wsi. Centralnym miejscem 26. już Finału tradycyjnie stał się budynek MOK, gdzie od 14:00 trwają liczne wydarzenia towarzyszące. “Spotykamy się z bardzo miłym odzewem. Ludzie reagują sympatycznie, wrzucają pieniążki” – mówią spotkane na ul. Królowej Jadwigi wolontariuszki. 

Trwa 26. Finał WOŚP

Nowotarski Finał zakończy symboliczne “światełko do nieba”, które ma miejsce o godzinie 20:00, synchronicznie  w całej Polsce. Wcześniej na sali widowiskowej odbędzie się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez licznych darczyńców (w tym nasz portal, nowytarg24.tv). Nieprzerwanie  trwają na scenie występy muzyczne, taneczne i teatralne, a w holu MOK – wydarzenia towarzyszące (akcja honorowego krwiodawstwa oraz atrakcje przygotowane przez Airsoft Podhale).

Zebrane w tym roku środki przeznaczone będą na “wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Przypomnijmy, że w ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN, z czego większość przekazana została właśnie dla szpitali i oddziałów dziecięcych. Sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. 

 

os 14.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również