Kamery live
prognoza pogody

Tłusty Czwartek – już jutro!

10 lutego 2021 23:54
Wyciszenie Włącz dźwięk

Z różą, czekoladą lub adwokatem, posypane cukrem pudrem albo polane lukrem. Pączki to najważniejszy symbol Tłustego Czwartku, dnia, w którym – zgodnie z tradycją, każdy musi skosztować choć jednego. Przeciętny Polak zjada ich w tym dniu 2,5. Produkcja tych smakołyków rozpoczyna się już w środę wieczór, a ilości usmażonych w tym dniu pączków sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy sztuk. W czym tkwi tajemnica udanego produktu? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału. 

Dwa dni przed Tłustym Czwartkiem gościliśmy z kamerą w słynnej piekarni Piotra Żarneckiego przy nowotarskim rynku, pytając o to, jak firma przygotowuje się do tego szczególnego dnia, jak dużo osób jest zaangażowanych w produkcję pączków, ile ich z tej okazji powstaje, a przede wszystkim – o to, w czym tkwi tajemnica udanego wypieku. Jak się okazuje, kluczem jest tu nic innego, jak…tradycyjna metoda. 

os 10.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również