Kamery live
prognoza pogody

Starosta wydał ZRID na rozbudowę ulicy Parkowej

17 lipca 2020 18:43

Jest decyzja ZRID na rozbudowę ulicy Parkowej z rygorem natychmiastowej wykonalności. Chodzi o 350-metrowy odcinek od “zakopianki” do skrzyżowania z ulicą Krótką. Realizację inwestycji przybliża fakt, że miasto ma zamiar wykorzystać na ten cel część kwoty obiecanej w ramach Tarczy Antykryzysowej dla samorządów. 

Starosta wydał ZRID na rozbudowę ulicy Parkowej

Tryb natychmiastowej wykonalności oznacza, że zarządca drogi może od razu przystąpić do jej budowy, nie czekając aż decyzja ZRID stanie się ostateczna, a właściciele otrzymają odszkodowania za swoje nieruchomości. 

O rozbudowie ulicy Parkowej mówi się od dłuższego czasu. W dalszej perspektywie, ma ona stanowić istotny element planowanego, nowego ciągu komunikacyjnego, który połączy z centrum zachodnią część  miasta. 

-Fragment drogi od zakopianki w kierunku Bohaterów Tobruku (…) w przyszłości będzie mógł stanowić połączenie z ul. Parkową. Liczę na to, że po oddaniu do użytku nowej zakopianki, uda nam się otworzyć ten przejazd i skrzyżowanie, czy też przebudować je tak, żeby z tych stale rozbudowujących się osiedli w części zachodniej na Ibisorze była płynna komunikacja do centrum. Będzie to alternatywa dla Alei Tysiąclecia, powstałby bardzo fajny ciąg – mówił niedawno w rozmowie z nami burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha.

Inwestycja rozbudowy ul. Parkowej obejmie przebudowę skrzyżowań, budowę obustronnych chodników, odwodnienia projektowanej drogi, rozbudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, zapewnienie dostępu komunikacyjnego terenów przyległych poprzez budowę zjazdów, przebudowę kolidujących odcinków infrastruktury technicznej, przebudowę i rozbudowę istniejącej linii oświetlenia ulicznego oraz rozbiórkę kolidujących obiektów.

8 mln z tarczy antykryzysowej – na inwestycje drogowe w mieście

W rejonie Ibisoru – kumulacja drogowych i rowerowych inwestycji

os 17.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również