Kamery live
prognoza pogody

Sprawcy rozboju w rękach policjantów

22 listopada 2019 22:56

Policjanci z Krościenka nad Dunajcem zatrzymali trzy osoby za rozbój. Napadli oni na młodą, 23-latkę w Szczawnicy, kradnąc jej telefon. Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy rozboju w rękach policjantów

W niedzielę wieczorem dyżurny Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem otrzymał zgłoszenie o napadzie na kobietę w miejscowości Szczawnica. Okazało się, że poszkodowana została pobita przez kobietę i mężczyznę. Następnie do dwójki agresorów dołączył jeszcze jeden mężczyzna. Kiedy ukradli kobiecie telefon komórkowy, cała trójka odeszła, grożąc jej. Poszkodowanej kobiecie pomocy udzieliła przypadkowa osoba.

Policjanci szybko ustalili personalia sprawców i tego samego wieczoru zatrzymali trzy osoby w wieku od 21 do 32 lat. Dwoje z nich to mieszkańcy Szczawnicy, natomiast jeden z mężczyzn to mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Początkowo zaprzeczali, aby mieli jakikolwiek związek ze sprawą. Jednak po znalezieniu w domu, w którym przebywali telefonu komórkowego poszkodowanej 23-latki, nie było już wątpliwości.

Cała trójka usłyszała zarzut rozboju z art. 280§1kk, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Dodatkowo 32-latek odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec trójki podejrzanych dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Ponadto wobec mężczyzn zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 5 i 10 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.

źródło: KPP Nowy Targ

os 22.11.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również