Kamery live
prognoza pogody

“Sprawa jest bardzo nieprzyjemna i bardzo poważna” – minister Jarosław Gowin o postępowaniu dyscyplinarnym wobec rektora podhalańskiej uczelni

7 stycznia 2020 22:10
Wyciszenie Włącz dźwięk

“Dobro uczelni wymagałoby od ks. rektora tego, żeby skoncentrował się na dobru studentów, pracowników uczelni, a nie na własnym interesie” – tak głośną sprawę podejrzanego o plagiat ks. Stanisława Gulaka, rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej komentował minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Okazją do zadania ministrowi pytań o to, na jakim etapie znajduje się aktualnie postępowanie dyscyplinarne wobec ks. dr hab. Stanisława Gulaka, rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, była krótka konferencja prasowa zwołana tuż po oficjalnym otwarciu biura poselskiego Andrzeja Guta-Mostowego w Nowym Targu. 

Wicepremier przyznał, że sam zapoznał się z materiałami, których charakter określił jako “bardzo poważny”. 

-Chciałbym, żeby autorytet bardzo ważnej – nie tylko dla tego subregionu, ale dla całej Małopolski – uczelni, jaką jest Podhalańska Szkoła Wyższa, nie był narażony na szwank. Liczę także, że sam ks. rektor rozumie tę sytuację, będzie potrafił wyciągnąć właściwe wnioski. (…) Najważniejsze w tej chwili jest dobro uczelni. To dobro uczelni nie powinno być wystawione na szwank przez fakt, że osoba rektora obciążona jest poważnymi zarzutami, poważnymi wątpliwościami – mówił podczas konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin.

Trwająca od 9 maja 2016 roku kadencja rektora PPWSZ, a dziś – PPUZ – kończy się w 2020 roku. 

Zapis całości wypowiedzi w tej sprawie – poniżej:

Gowin komentuje sprawę plagiatu rektora PPUZ

Wicepremier Jarosław Gowin komentuje sprawę oskarżonego o plagiat rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.https://nowytarg24.tv/sprawa-jest-bardzo-nieprzyjemna-i-bardzo-powazna-wiceminister-jaroslaw-gowin-o-postepowaniu-dyscyplinarnym-wobec-rektora-podhalanskiej-uczelni/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Wtorek, 7 stycznia 2020

Wicepremier Gowin o sprawie plagiatu rektora PPWSZ: „Przesłanki do zarzutu są bardzo poważne”

W sprawie podejrzenia plagiatu – postępowanie wszczęte

os 07.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również