Spotkanie Forum Uczestników Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej
Tegoroczna edycja Forum Uczestników Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT) odbyła się w Tarnowie (3-4 grudnia) w ramach Ogólnopolskiego Forum Informacji Turystycznej działającego przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Wręczone zostały tegoroczne certyfikaty kategoryzacyjne dla punktów należących do sieci MSIT. Nowotarski punkt MSIT utrzymał swoje prestiżowe trzy gwiazdki.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Województwo Małopolskie oraz Małopolską Organizację Turystyczną we współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji, które w tym roku świętowało 20-lecie swojego istnienia.
Podczas wieczornej, uroczystej gali mającej miejsce w Sali Lustrzanej wręczone zostały tegoroczne certyfikaty kategoryzacyjne dla punktów należących do sieci MSIT. Wręczenia certyfikatów dokonali Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Dorota Skotnicka, dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Turystyki Krajowej w Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Bez regularnej certyfikacji trudno byłoby o utrzymanie prawidłowej jakości i standardów na wysokim poziomie, dlatego w województwie małopolskim już po raz kolejny przeprowadziliśmy kategoryzację wszystkich 43 punktów informacji turystycznej – mówiła Dorota Skotnicka, dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
MSIT funkcjonuje od 2012 r. Powstał w wyniku realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych w ramach partnerstwa Województwa Małopolskiego z 25 jednostkami samorządu terytorialnego z terenu Małopolski. O tego czasu MSIT cieszy się dużym uznaniem. Do systemu wciąż zgłaszają chęć przystąpienia nowi uczestnicy. Tworzone są nowe punkty. Na dzień dzisiejszy w ramach sieci działają już 43 punkty IT. Nowotarski punkt informacji turystycznej mieści się w siedzibie nowotarskiego ratusza.
źródło: UM WM
Komentarze