Kamery live
prognoza pogody

Punkt Informacji Turystycznej z prestiżowym certyfikatem

4 kwietnia 2019 18:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Punkt Informacji Turystycznej w Nowym Targu otrzymał prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Mieszczący się w siedzibie ratusza, nowotarski MSIT wyróżniono aż trzema gwiazdkami. Wg statystyk, w 2018 roku, z punktu informacji turystycznej w Nowym Targu skorzystało prawie 7 tys. osób. “Bardzo często pytają o to, co jest tutaj nasze, lokalne, np. o jarmark, ścieżki rowerowe, trasy narciarstwa biegowego” – mówi Katarzyna Maciążek z nowotarskiego MSIT-u. 

-Jest nam bardzo miło, że udało się – tak naprawdę dzięki pracy i staraniom pracowników punktu informacji turystycznej – zdobyć certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. To już takie prestiżowe odznaczenie. Mamy 3 gwiazdki w skali do 4, więc myślę, że naprawdę wysoko – mówi Katarzyna Maciążek z nowotarskiego Punktu Informacji Turystycznej.

Oprócz kryteriów lokalowych, za które punkt informacji w Nowym Targu jest wysoko oceniany z uwagi na lokalizację w reprezentacyjnym budynku w samym centrum miasta  i obecność miejsc parkingowych, certyfikacji poddawani byli również pracownicy, którzy musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat regionu, ale również województwa i całego kraju. 

Wg statystyk, w 2018 roku, z punktu informacji turystycznej w Nowym Targu skorzystało prawie 7 tys. osób. Najwięcej pojawia się wraz z sezonem letnim, od czerwca do września. Wzmożony ruch obserwuje się również zimą. Jakich informacji turyści najczęściej chcą zasięgnąć? 

-Bardzo często pytają o to, co jest tutaj nasze, lokalne, np. o nasz jarmark. Nawet dzisiaj miałam turystów z Niemiec, którzy specjalnie jadąc do Zakopanego postanowili, że odwiedzą Nowy Targ i zobaczą jarmark, co z tego słyniemy. Pytają też o ścieżki rowerowe, trasy narciarstwa biegowego, którymi, myślę, śmiało możemy się chwalić na poziomie ogólnopolskim, ale też europejskim. Pytają też o lokalne specjały – kuchnię, jakieś słodkości. Mamy się czym pochwalić. 

Nowy Targ oficjalnie włączył się do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej w listopadzie 2011 roku. To właśnie wtedy otworzono w nowotarskim Ratuszu jednostkę informacji turystycznej, w której – zgodnie z założeniem – turysta może zasięgnąć informacji o atrakcjach lokalnych, ale także zapoznać się z ofertą turystyczną całego województwa. W punkcie dostępne są w wersji elektronicznej i papierowej materiały o Małopolsce w kilku językach, także dla niewidomych.

/os

 

os 04.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również