Kamery live
prognoza pogody

Schronisko Smaków kończy współpracę z Magdą Gessler i zmienia nazwę

Po ponad pięciu latach współpracy, słynne Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej zakończyło współpracę z …Magdą Gessler. Główny wpływ na przyspieszenie decyzji było oświadczenie Magdy Gessler na Facebooku, gdzie sprzeciwiła się otwarciu restauracji w trakcie trwania pandemii. Od 1 lutego Schronisko Smaków zmieni nazwę na Restauracja Schronisko Bukowina. 

 

Schronisko Smaków kończy współpracę z Magdą Gessler i zmienia nazwę

Jak informuje firma w przesłanym do mediów komunikacie, decyzję o tym, że należy pójść własną drogą i zacząć budować nową markę, bez udziału Magdy Gessler, Łukasz Zadylak – właściciel restauracji – podjął już wcześniej. Konkretnie, wypowiedział umowę już w listopadzie 2020 roku z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r. Skąd więc szybsze zakończenie współpracy?

“Główny wpływ miało na to oświadczenie Magdy Gessler na Jej Facebooku. Schronisko Smaków zdecydowało się bowiem na otwarcie lokalu 16 stycznia, po uprzednim kontakcie i zielonym świetle od prawników Pani Magdy. Tego samego dnia Magda Gessler opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała. Jednocześnie jednak Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych” – czytamy w przesłanym do mediów materiale. 

– Podczas pierwszego lockdownu – w marcu, kwietniu i maju ubiegłego roku płaciliśmy Magdzie Gessler 100 procent należności, mimo zamkniętej restauracji – tłumaczy Kamil Sakałus, dyrektor zarządzający Schroniska Smaków.

Przy drugim lockdownie, czyli w miesiącach od października do stycznia Magda Gessler również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Mimo tego, że restauracja nie ze swojej winy była zamknięta – dopowiada Łukasz Zadylak – W biznesie partner nie może patrzeć tylko na pieniądze. Ważne są odpowiednie relacje i wzajemne zrozumienie. Nie może być tak, że z jednej strony dostaję wezwania do zapłaty, a z drugiej sprzeciw wobec działania lokalu. Chciałem normalnie pracować i płacić to, do czego się zobowiązałem. Przez ponad 5 lat współpracy nie miałem żadnych zaległości wobec Magdy Gessler, bo lokal zarabiał – dodaje Łukasz Zadylak.

Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego lockdownu firma nie zwolniła ani jednego pracownika, a nawet zwiększyła zatrudnienie. Jak to możliwe? Firma rozwinęła bowiem sprzedaż internetową do ogromnych rozmiarów.

Od 1 lutego Schronisko Smaków zmieni nazwę na Restauracja Schronisko Bukowina. W ciągu następnych dwóch tygodni nastąpi wymiana wszystkich materiałów promocyjnych i etykiet produktów, które sprzedaje Schronisko. Poza nazwą w lokalu nic więcej się nie zmieni.

– Będziemy iść tą samą drogą, którą podążamy od lat, goszcząc naszych Gości, podając im najlepsze jedzenie. Tak jak do tej pory 3-4 razy w roku zmienimy menu i będziemy oferować naszym Gościom to, co najlepsze w danym sezonie – wyjaśnia szef kuchni Hubert Fudalewicz.

Łukasz Zadylak, właściciel Restauracji Schronisko Bukowina dziękuje Magdzie Gessler za dotychczasowe pięć lat współpracy:

– Osiągnęliśmy razem naprawdę dużo, tworząc najpopularniejsze miejsce na kulinarnej mapie Podhala. Zostaliśmy np. docenieni przez czytelników Tygodnika Podhalańskiego i wybrani najlepszą restauracją na Podhalu. Jest mi przykro, że muszę zakończyć współpracę, ale w biznesie trzeba się traktować poważnie. Nie można z jednej strony wystawiać faktury i kazać płacić, z drugiej – mówić, że otwarcie to samowola i zła decyzja – dodaje właściciel.

Schronisko Bukowina zatrudnia 50 osób na 40 etatach. Oprócz restauracji firma prowadzi również duży sklep internetowy z własnymi przetworami, jest obecna na Allegro, zajmuje się także importem produktów kuchni włoskiej, zaopatrując klientów indywidualnych i restauracje, delikatesy włoskie i sklepy z włoską żywnością. Ma swoją wędzarnię, w której wędzone są mięsa, ryby i wędliny.

mat. nadesłane

os 01.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
AG 17:43 05.11.2021

Prawidłowa decyzja za którą pójdzie zwiększenie klienteli

Zobacz również