PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Rząd zwalnia z poboru opłaty targowej w 2021 roku i zrekompensuje samorządom straty z tego tytułu

28 października 2020 00:24

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wspólnie z wicepremierem Jarosławem Gowinem i ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim przedstawili kolejny program wsparcia dla przedsiębiorców. Jednym z punktów jest tutaj zawieszenie poboru opłaty targowej w całym 2021 roku wraz z jednoczesną rekompensatą tego zwolnienia dla samorządów. 

Rząd zwalnia z poboru opłaty targowej w 2021 roku i zrekompensuje samorządom straty z tego tytułu

-Zwalniamy i państwo będzie refinansować samorządom ten ubytek z tytułu opłaty targowej – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej. 

Wiadomo, że gminy mają otrzymać rekompensatę ze specjalnego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Projekt przewiduje wsparcie dla tych gmin, gdzie dochód z tego tytułu przekraczał 10 tys. złotych – za punkt odniesienia przyjmując 2019 rok. W Nowym Targu był to roczny dochód rzędu 1 mln 200 tys. złotych. 

Środki z tytułu rekompensaty mają  zostać przekazane samorządom do 31 marca 2021 roku. 

Na rządowe wsparcie mogą też liczyć wszystkie branże dotknięte obostrzeniami: gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł. Na ten cel rząd chce przeznaczyć ponad 1,8 mld zł. 

Burmistrz proponuje obniżkę opłaty targowej o 50%

Z Targowicy płynie lament

os 28.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również