PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Przedszkole nr 2 na Kowańcu – z sensorem powietrza Airly!

13 listopada 2020 11:18

Na początku listopada na budynku Przedszkola nr 2 w Nowym Targu został zamontowany sensor powietrza Airly PM.  Czujnik jest nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie “Biznes kontra smog” organizowanego przez fundację o tej samej nazwie. 

Przedszkole nr 2 na Kowańcu - z sensorem powietrza Airly!

W skład zestawu zainstalowanego na budynku wchodzi sensor zintegrowany ze specjalną aplikacją na system Android i iOS oraz specjalną stroną internetową. W dowolnym momencie można sprawdzić tam podstawowe, aktualne dane dotyczące poziomu zanieczyszczenia powietrza w rejonie czujnika. Dodatkowo urządzenie zaopatrzone jest w system sygnalizacji świetlnej, co ułatwia szybkie odczytywanie poziomu jakości powietrza.

To już siódmy czujnik Airly zainstalowany na terenie miasta. Pozostałe zlokalizowane są m.in. na rynku, ulicy  Ludźmierskiej, SP4 na osiedlu  Niwa i na siedzibie Nowotarskiej Telewizji Kablowej przy ul. Józefczaka 1. 

opr. A. Wójciak

źródło, fot.: UM Nowy Targ

Portal nowytarg24.tv – sponsorem nowego czujnika jakości powietrza Airly

Niwa – z miernikiem jakości powietrza

os 13.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również