Kamery live
prognoza pogody

Prywatne stypendia w „jedenastce” – po raz piętnasty. Współsponsor – św. Mikołaj

9 grudnia 2022 22:51

NOWY TARG. Prywatne stypendia dla najlepszych uczniów to tradycja „jedenastki” kultywowana nieprzerwanie już od 15 lat. Z roku na rok w tej szkole liczba spełniających bardzo wysokie kryteria rośnie. Tym razem była ich dziewiątka.

Prywatne stypendia w „jedenastce” – po raz piętnasty. Współsponsor – św. Mikołaj

Wręczenie 500-złotowych stypendiów, jak zwykle, stało się uroczystością w świątecznej oprawie, z mikołajowymi akcentami. Mikołaj to stały gość corocznych wręczeń. A dostępują ich ci uczniowie, którzy na koniec roku szkolnego 2020/2021 uzyskali średnią ocen 5,6 i legitymują się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem, czasem prawie stuprocentową frekwencją. Poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko, jednak ci najlepsi przeskoczyli ją lekko, osiągając nie tylko zawrotną średnią, ale też sukcesy w konkursach, zawodach, różnych dziedzinach sportu, artystycznych działaniach. Wielu z nich udziela się w szkolnym samorządzie, angażuje się w wolontariat, służy pomocą koleżankom i kolegom. Ci prymusi są jednocześnie lubiani w swoim środowisku.

Dyrektor Robert Furca przedstawiał dokonania wszystkich uhonorowanych stypendiami, a są to: Julia Kołodziej, Martyna Garbacz, Julia Kois, Nikola Krasowska, Adrianna Wida, Emilia Guśpiel, Jakub Słaboń, Bartosz Maciaś,  Wiktor Szczepaniec. We wręczeniach św. Mikołajowi pomagali: burmistrz Grzegorz Watycha, Dorota Słońska-Halczak – starszy wizytator z nowotarskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, przedstawiciele Rady Rodziców – Katarzyna Wójcik i Marcin Kowalski oraz sponsorzy.

W tym roku stypendia fundowali: Burmistrz Rada Rodziców z „jedenastki”, Firma Handlowa Top Trend Piotra Głąbińskiego, Pracownia Architektoniczno-Konstrukcyjna Łukasza Cyrwusa- Zająca i Darczyńca, który wolał zachować anonimowość.

Miało szkolne święto i swój muzyczno-poetycki, nawet już kolędowy klimat. Pod wodzą pań Elżbiety Gołębiowskiej i Doroty Kret stworzyli go trzecioklasiści w mikołajowych czapkach i szkolny chór.   

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 09.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również