Kamery live
prognoza pogody

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu

24 grudnia 2020 13:32

Policjant nowotarskiej komendy jadąc prywatnym samochodem chciał pomóc kierującemu, który wjechał do rowu. Okazało się, że mężczyzna był pijany.

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu

22 grudnia br. wieczorem funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w czasie wolnym od służby jechał swoim prywatnym samochodem. W miejscowości Zawoja na terenie powiatu suskiego zauważył w przydrożnym rowie samochód. Niezwłocznie się zatrzymał, aby sprawdzić co się stało i czy ktoś nie został ranny.

Za kierownicą fiata siedział 43-letni mężczyzna i poprosił jedynie o pomoc w wyjechaniu na jezdnię, aby mógł dalej pojechać. Podczas rozmowy funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny alkohol. Z doświadczenia wiedząc, jak duże zagrożenie na drogach stwarzają nietrzeźwi kierujący, policjant nie dopuścił do dalszej jazdy. O zaistniałej sytuacji ze swoją pasażerką poinformowali Policję.

Na miejsce przybył partol ruchu drogowego suskiej komendy, który przebadał kierowcę pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. 43-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdu i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.P

os 24.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również