Kamery live
prognoza pogody

Podhalański szpital z nowoczesną bramą odkażającą

25 września 2020 14:17

Do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu trafił właśnie cenny sprzęt – specjalistyczna bramka odkażająca dla personelu medycznego.

Podhalański szpital z nowoczesną bramą odkażającą
Nowotarska placówka otrzymała sprzęt dzięki Fundacji Novis Plus z Krakowa. Bramka została opracowana przez naukowców Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej wspólnie ze startupem technologicznym WAAM. Przedsięwzięcie finansowo wsparło również Towarzystwo Ubezpieczeniowe “Warta” w ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj!”.
 
Urządzenie umożliwia szybkie i ciągłe odkażanie, a środek dezynfekujący jest bezpieczny dla organizmu człowieka. Dzięki specjalnym dyszom brama może zdezynfekować personel medyczny w pełnym rynsztunku, minimalizując przy tym ryzyko zakażenia i przeniesienia wirusa. Jest w pełni automatyczna i wyposażona w systemy regulacji. Personel medyczny może wybierać czas odkażania. Ma również pełną kontrolę nad monitorowaniem procesu dezynfekcji za pomocą świetlnych elementów informacyjnych.
 
 
 
-Dziękujemy za przekazaną darowiznę, sprzęt idealnie trafia w obecne potrzeby naszego personelu medycznego, jakie wymusiła trwająca pandemia. Jest to niesamowicie przydatny sprzęt, również pod względem gabarytowym, ponieważ nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Został zamontowany w specjalnie odremontowanych pomieszczeniach, znajdujących się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – czytamy na Fb Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego. 
 
Inicjatorem utworzenia bramy odkażającej jest dr inż. Artur Czachor, absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, obecnie współwłaściciel firmy WAAM.
 
 
 
 
os 25.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również