Kamery live
prognoza pogody

Podhalański GOPR dostał 1 mln zł na budowę nowej stacji

17 listopada 2021 17:04

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR będą mieli nowoczesną stację w pobliżu pienińskich i gorczańskich szlaków. Dzięki podpisanej w środę (17 listopada) umowie o dofinansowanie, już wkrótce ruszy przebudowa i rozbudowa stacji ratunkowej pogotowia górskiego w Krościenku nad Dunajcem. Umowę w tej sprawie podpisał w środę z ratownikami wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik.

Podhalański GOPR dostał 1 mln zł na budowę nowej stacji

Nowa stacja w Pieninach będzie zlokalizowana blisko popularnego szlaku na Trzy Korony oraz szlaku prowadzącego na Lubań w Gorcach. Dotychczasowa stacja GOPR w Pieninach zajmowała w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego. Goprowcy mieli tu do swojej dyspozycji dwa maleńkie pomieszczenia, które nie spełniały już ich wymagań.

Teren pod nową stację GOPR otrzymało kilka lat temu od gminy Krościenko n/D. Teraz dzięki milionowym dofinansowaniu z ministerstwa ruszy sama budowa. W nowym budynku będzie mieściło się ambulatorium, pomieszczenie socjalne dla ratowników, magazyn sprzętu oraz garaże na samochód terenowy i skuter śnieżny.

– Bez dofinansowania nie byłoby szans na wybudowanie naszej nowej placówki. Projekt jest już gotowy i planujemy, że budowa ruszy wczesną wiosną przyszłego roku, a zakończy się najpóźniej jesienią – zapowiada Paweł Konieczny, prezes Zarządu Głównego GOPR.

O pozyskanie dotacji dla GOPR od dłuższego czasu walczyła posłanka Anna Paluch. – Wsparcie w wysokości 1 mln zł umożliwi powstanie tego niezbędnego dla ratowników obiektu. Dziękuję serdecznie za pomoc Ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu i Ministrowi Maciejowi Wąsikowi — napisała na Facebooku posłanka.

Przemysław Bolechowski 17.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również