Kamery live
prognoza pogody

Ratownicy GOPR na szkoleniach w Bawarii

27 września 2021 12:48

Przez kilka dni polscy ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR razem z niemieckimi i słowackimi ratownikami szkolili się w niemieckich Alpach.

Ratownicy GOPR na szkoleniach w Bawarii

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

W dniach 15-20.09 ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR uczestniczyli wspólnie z Bergwacht Berchtesgaden oraz Horská služba Pieninského národného parku w wspólnym szkoleniu, które odbywało się tym razem w Niemczech. Głównym tematem zajęć były medyczne aspekty ratownictwa taktycznego wykorzystywane w ratownictwie górskim.

Podczas wymiany ratowniczej w Bawarii, zajęcia odbywały się między innymi w centrum powiadamiania ratunkowego, bazie szkoleniowej niemieckich ratowników w Bad Tölz oraz w okolicach jeziora Königssee. Wyjazd do Niemiec był czasem wymiany doświadczeń pomiędzy ratownikami z Polski, Słowacji i Niemiec i doskonalenia technik ratowniczych służących do udzielania skutecznej pomocy w górach.

Szkolenie przeprowadzone zostało wspólnie z ratownikami Bergwacht Berchtesgaden oraz Horská služba Pieninského národného parku w ramach projektu „Zastosowanie medycyny taktycznej podczas wypadków na obszarach górskich – doświadczenia europejskich służb ratowniczych”, który jest finansowany ze środków programu Erasmus+.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

Piotr Starmach 27.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również