Kamery live
prognoza pogody

Podhalański finał akcji Pola Nadziei. – Wolontariusze to kwiaty dobra

16 czerwca 2022 16:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Dwanaście już lat istnieje i działa Fundacja im. Adama Worwy. To ona na szeroką skalę zainicjowała w podhalańskich szkołach akcję Pola Nadziei. Doroczne finały tej akcji są formą prezentacji młodzieżowego wolontariatu i równocześnie podziękowaniem za jego pracę.

Tego roku na rynku – wreszcie po pandemicznym czasie – spotkali się wolontariusze z nowotarskich szkół podstawowych, z placówek w Ludźmierzu i Niedzicy, także z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czerwiennem. Nie brakło też wolontariuszy ze szkół średnich – na czele z „żonkilowym Goszczem”. Były założycielki Fundacji: pani Czesława Worwa – wdowa po jej patronie i kolejne prezeski: Jolanta Worwa, Alicja Chodorowicz. Imprezę prowadziła stojąca teraz na czele Zarządu Fundacji Anna Zgierska. Miasto reprezentował Arkadiusz Szymczyk.

Tłumek cały w żółtych barwach i z żółtymi balonikami owacyjnie przyjął pojawienie się na wózku podopiecznego, który, od czasu podróży na mecz ukochanej drużyny Manchester City stał się żywym symbolem prowadzonej przez Fundację akcji Spełnione Marzenie – Karola z nowotarskiej „piątki”.

Wszystkich zgromadzonych przed ratuszem ucieszyła swoim dynamicznym programem grupa Cherleaders Podhale. Był też pokaz wielkich mydlanych baniek. Efekty działań wolontariatu są oczywiście nieporównanie trwalsze od nich.

Dziś przez Nowy Targ idziemy i nadzieję wam niesiemy!.. – skandowali uczestnicy podhalańskiego finału, z flagami Pól Nadziei i transparentami maszerując do Miejskiego Centrum Kultury. Tam ze sceny dziękowała zaangażowanym w wolontariat pani dyrektor „Goszcza”, Marta Sokołowska. Zarząd Fundacji miał z kolei specjalne podziękowania dla wspaniałego, empatycznego, głęboko uduchowionego rehabilitanta, Wojciecha Korczaka, który od dziesięciu lat z fizjoterapeutyczną pomocą trafia do podopiecznych. Dla Fundacji przepracował ponad milion godzin.

Świetny, trzygodzinny koncert, z udziałem całej plejady wokalistek i wokalistów, w tym Julii Jarząbek i Stanisława Kity; z występami uczennic i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej; uczniów i absolwentów I LO w Nowym Targu, uczniów z Ludźmierza, wreszcie z baletem i tańcem, gdzie wystąpili: Akademia Tańca i Baletu Frajda, Szkoła Tańca Cubana, czy grupa Taneczna Hype – cieszył oczy, uszy i robił wrażenie. Ten piękny estradowy prezent, z dobrą energią i przesłaniem nadziei, przygotował dla zarażonych wolonatariacką ideą „żonkilowy Goszcz”, w którym wolontariat działa pod kierunkiem swojego opiekuna, prof. Wojciecha Grzybka.

Żywioł, który zagościł na rynku, przetoczył się ulicami i rozśpiewał, roztańczył w MCK-u, z pewnością przyciągnie kolejne młode serca i dłonie chętne do pomocy słabszym, biedniejszym, mniej zdrowym. Fundacja im. Adama Worwy może się dziś cieszyć, że zapoczątkowała i szeroko rozwinęła dobroczynne dzieło. 

(asz)

Za nami VIII Finał Akcji Pola Nadziei

 

 

Anna Szopińska 16.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również