Kamery live
prognoza pogody

Pochodząca z Nowego Targu pisarka nominowana w największym literackim plebiscycie w Polsce

12 lutego 2019 14:09

Ruszyła kolejna edycja największego literackiego plebiscytu w Polsce. Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. W zeszłym roku czytelnicy oddali w nim ponad 117 tysięcy głosów, natomiast w ciągu pierwszych dziesięciu dni tegorocznego głosowania – już przeszło 80 tysięcy. Wśród tytułów nominowanych w kategorii Literatura faktu, publicystyka znalazła się książka pt. “TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” autorstwa nowotarżanki Beaty Sabały-Zielińskiej.

Pochodząca z Nowego Targu pisarka nominowana w największym literackim plebiscycie w Polsce

Głosować można do końca lutego na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt

Wśród nominowanych w tym roku, poza pochodzącą z Nowego Targu Beatą Sabałą-Zielińską, znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch, Dorota Masłowska, Remigiusz Mróz, Wiesław Myśliwski i Olga Tokarczuk oraz – wśród autorów zagranicznych – Nicholas Sparks, George R.R. Martin, Jojo Moyes, Yuval Noah Harari czy Stephen King. Największą liczbą nominacji mogą pochwalić się m.in. wydawnictwa: Albatros, Wydawnictwo Literackie, Znak, Otwarte, Wydawnictwo Mag i Fabryka Słów.

W czwartej edycji największego literackiego plebiscytu w Polsce zostało nominowanych 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach.

-Tegoroczne nominacje plebiscytowe to dobre i mocne tytuły, wybrane spośród najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez czytelników serwisu książek wydanych w 2018 roku. To nasi użytkownicy są autorami sukcesu pisarzy, to oni tworzą wielką społeczność lubimyczytać.pl i to dlatego właśnie w rękach internautów leży wybranie Książki Roku 2018 w 12 kategoriach – mówi Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl – Użytkownicy naszego portalu to odbiorcy kultury świadomi swoich gustów i potrzeb, którzy miesięcznie dodają do lubimyczytać.pl 125 tysięcy ocen książek i 15 tysięcy opinii. Teraz, głosując w plebiscycie na wybrane książki, czytelnicy mogą podziękować ich autorom i wydawcom za wspaniałe literackie doznania roku 2018.

Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca. Głosowanie odbywa się na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

W zeszłym roku czytelnicy oddali ponad 117 tysięcy głosów. Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu na bieżąco będzie można śledzić ogólną liczbę oddanych głosów – to, ile osób zagłosowało na konkretny tytuł, okaże się dopiero po zakończeniu Plebiscytu. Już na początku marca dowiemy się, które pozycje zasłużyły, według internautów, na tytuły Książek Roku 2018 portalu lubimyczytać.pl.

Z ubiegłorocznymi laureatami lat można zapoznać się poniżej: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt2017

Przed rozpoczęciem plebiscytu, serwis lubimyczytać.pl skonfrontował sześcioro cenionych polskich pisarzy z opiniami internautów o ich dziełach. Z recenzjami zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi skonfrontowali się: Dorota Masłowska, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Joanna Opiat-Bojarska, Jakub Małecki.
Reakcje pisarzy można znaleźć tutaj:
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11359/czytelnicy-autorami-sukcesu).
Teraz internauci wybiorą najlepsze książki ubiegłego roku, nominowane w
Plebiscycie Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl – mają na to czas do 28 lutego.

———————-

O serwisie lubimyczytać.pl

Serwis Lubimyczytać.pl powstał w 2011 roku i stał się niekwestionowanym liderem na rynku polskich serwisów o książkach. Miesięcznie portal odwiedza ​przeszło 3 mln unikalnych użytkowników, którzy generują 17 mln odsłon. Czytelnicy wystawili książkom kilkanaście milionów ocen i kilka milionów opinii. Serwis otrzymał wiele nagród: m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Kultura w sieci” 2014, nagrodę „Firma Polskiego Internetu” czy Gazelę Biznesu 2018. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się około 2 tys. książek z 80 wydawnictw. Prezesem spółki od początku jej powstania jest Izabela Sadowska.

mat. prasowe

os 12.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również