PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska Strefa Relaksu – z perspektywą rozbudowy

16 sierpnia 2018 18:19

Na przyszły rok zaplanowane jest dalsze zagospodarowanie oddanej niedawno do użytku Nowotarskiej Strefy Relaksu. Planuje się m.in. montaż siłowni zewnętrznej oraz dodatkowych urządzeń street workout, wykonanie altan wypoczynkowych oraz altany grillowej, wykonanie głównej alejki spacerowej, montaż leżaków i przebieralni oraz instalację monitoringu i oświetlenia. Doposażenie Strefy będzie realizowane z 85% dofinansowaniem w ramach III etapu Szlaku wokół Tatr. Sama inicjatywa utworzenia Strefy pojawiła się oddolnie, jako jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego.

Nowotarska Strefa Relaksu - z perspektywą rozbudowy

W ramach pozyskanego dofinansowania z Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 i planowaną na 2019 rok rozbudową strefy, zostanie wykonany szereg prac. Planuje się m.in. montaż siłowni zewnętrznej oraz dodatkowych urządzeń street workout, wykonanie altan wypoczynkowych oraz altany grillowej, wykonanie głównej alejki spacerowej, montaż leżaków i przebieralni oraz instalację monitoringu i oświetlenia. Doposażenie Strefy będzie realizowane z 85% dofinansowaniem w ramach III etapu Szlaku wokół Tatr, którego trasa przebiega tuż obok Strefy, zatem będzie ona stanowiła naturalne miejsce odpoczynku dla rowerzystów. 

Nowotarska Strefa Relaksu – staje się faktem (foto+video)

Radna Danuta Wojdyła zawnioskowała podczas ostatniej Sesji Rady Miasta, by Strefę doposażyć w dodatkowe urządzenia, jeszcze zanim nastąpi drugi etap jej zagospodarowania. W interpelacji wymieniła takie elementy, jak: huśtawki, bujaki, kręcioła, hamaki zamontowane między drzewami, stojaki na rowery, dodatkowe ławki oraz siatka odgradzająca boisko od rzeki – tak, by podczas meczów piłka nie wpadała do wody. 

-Konieczne jest również utwardzenie istniejących już w strefie alejek spacerowych gdyż obecny wysypany żwir jest niestabilny a chodzenie po nich jest utrudnione – wnioskowała radna.

Niestety, przedstawione propozycje – choć racjonalne z punktu widzenia atrakcyjności i funkcjonalności – wymagają uzyskania stosownych zgód i decyzji, bez których nie można ich zamontować.

– To nowa inwestycja, z której mieszkańcy mogą korzystać od ponad 3 miesięcy. Biorąc pod uwagę fakt, że w najbliższym czasie prowadzonych będzie szereg prac montażowo-budowlanych w obrębie strefy, zasadnym jest, aby doposażenie w proponowane przez Panią urządzenia planować po zakończeniu w/w robót w ramach kolejnych działań w obrębie strefy – odpowiedział na interpelację radnej burmistrz Grzegorz Watycha – Obecnie zostanie przeprowadzona kontrola alejek spacerowych oraz plaży trawiastej, na podstawie której będzie można podjąć dalsze działania tj. ewentualne prace naprawcze.

/os

Nowy Targ – jeszcze bardziej rowerowy

os 16.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również