nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowotarska Strefa Relaksu – staje się faktem (foto+video)

Chętnie odwiedzane przez mieszkańców okolice kładki nad Białym Dunajcem mocno zmieniły swoje oblicze. Prócz atrakcyjnie zagospodarowanego pod Nowotarską Strefę Relaksu terenu nad samą rzeką, w pobliżu powstały też nowe, widokowe ścieżki rowerowe uzupełnione o elementy małej architektury i stacje do naprawy rowerów. Choć realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Strefa Relaksu nie jest jeszcze skończona, nowotarżanie już chętnie się na niej relaksują...

Z terenu Nowotarskiej Strefy Relaksu rozpościera się przepiękny widok na góry. Położona nad samą rzeką, przy ścieżce rowerowej, choć jeszcze nieukończona i przed oficjalnym otwarciem, cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców w różnym wieku. Przychodzą tam rodziny z dziećmi, pojedyncze osoby, by poczytać w słońcu, czy posiedzieć na ławce kontemplując przyrodę. 

-Przepiękne miejsce, świetna inicjatywa -chwali pani Teresa – Przyjechaliśmy tu z wnuczkiem na rowerach i pewnie będzie to nasze stałe miejsce zabaw. Można poczytać, jest piękna zjeżdżalnia, leżaki. Cisza, spokój, piękne widoki. Taka jakby miejska plaża. 

Strefa wyposażona jest w czytelnię, leżaki, bezpieczne miejsce do grilla, widokowe ławki zwrócone w kierunku rzeki, boisko do siatkówki plażowej, miejsce do ćwiczeń i teren rekreacyjny dla dzieci, z widowiskowym okrętem – zjeżdżalnią w centrum. Całość wyposażona jest w naturalne podłoże, żwirowe alejki i piasek – niezwykle istotne, w dobie lawinowego powstawania placów zabaw niemal wyłącznie z sztuczną nawierzchnią. 

Przy Strefie zatrzymuje się też wielu rowerzystów, korzystających z nowo powstałych ścieżek rowerowych. Projekt realizowany jest – nie jest to bowiem jego finalny wygląd – w ramach Budżetu Obywatelskiego. W zeszłorocznej edycji zdobył on drugie miejsce w okręgu ogólnomiejskim i jest długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją.

Oficjalne otwarcie Strefy – po pierwszym etapie realizacji projektu – planowane jest pod koniec maja br. 

/os

14 4

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy

Joszko

Maj 08, 2018, o 18:30:03

Super

Obserwator

Maj 09, 2018, o 08:03:03

A gdzie siłownia?

Aduska

Maj 09, 2018, o 22:02:16

Bardzo przyjemne miejsce do wypoczynku....

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna