Kamery live
prognoza pogody

Na biegowej trasie – tłumnie już pierwszego dnia

4 grudnia 2016 23:52

Po zeszłorocznej skąpej w śnieg zimie narciarze biegowi ruszyli dziś tłumnie na trasę ubitą ratrakiem. Przygotowany dla nich tor biegnie z lotniska, pod kładką na Dunajcu, wzdłuż rzeki w kierunku Szaflar, na odcinku 5-kilometrowym. 

Na biegowej trasie – tłumnie już pierwszego dnia

I od strony mostu na Białym Dunajcu, i kładką od osiedli blokowych wędrowało z „biegówkami” mnóstwo grupek rodzinnych, przyjacielskich i pojedynczych osób. Ruch na trasie zaczął się już rano, mimo mrozu. Ludzi wyciągały z domów idealne warunki śniegowe i dawno nie widziane słońce. Około południa wielu wracało już z trasy, która przy okazji pozwalała dokarmiać kaczki na skutej lodem rzece, oddychać torfowiskowym powietrzem, oglądać czaszę balonu unoszącego się na płytą lotniska.

Frekwencja na odcinku wzdłuż Białego Dunajca i na lotnisku chwilami była taka, że prosiłaby się trasa 4-torowa, bo wolniejsi szybszym musieli ustępować miejsca, schodząc ze śladu.

Urząd Miasta obiecuje, że zostanie przygotowana również pięciokilometrowa pętla w Borze Kombinackim. Przebieg tras biegowych można znaleźć na stronie www.biegowki.nowytarg.pl. Korzystający z trasy proszeni są tylko o niedeptanie torów biegowych i niewpuszczanie na nie psów, byśmy mogli się jak najdłużej cieszyć założonym śladem.

opr.as

NT24TV 04.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również