Kamery live
prognoza pogody

Mikołajkowy Turniej Szachowy w MOK

3 grudnia 2016 16:36

Mikołajkowy Turniej Szachowy odbywający się pod hasłem "Myslę, więc jestem" zebrał w budynku MOK wielu amatorów szachów w różnym wieku. Było sporo dobrej zabawy, ale rzecz jasna, również maksymalnej koncentracji, walki i rywalizacji. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychy, który towarzyszył uczestnikom podczas rozgrywek.

Mikołajkowy Turniej Szachowy w MOK

Prócz tradycyjnych rozgrywek, w których udział wzięło w sumie 26 uczniów szkół podstawowych oraz turnieju w kategorii Open, do której zgłosiło się 12 osób, przygotowano również wiele ciekawych gier i zabaw około szachowych. Była rozgrywka z tłumaczeniem i zagadką Mistrza Władysława Łomonosa, układanie kostki Rubika vs rozłożenie figur szachowych, wprowadzenie do szachów w kulturze. Ogromnym wyzwaniem okazała się tzw. symultana które potrwała ponad 2 godziny. Symultana to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Jest bardzo popularną formą propagowania szachów, gdyż daje możliwość rozegrania partii przez amatorów lub słabszych zawodników z mistrzem szachowym.

W turnieju “Juniorów” (szkoły podstawowe) I miejsce zajął Jan Jurkowski, II miejsce przypadło Kevinowi Luzarowi, a III miejsce zajęli: Kacper Biel, Jakub Bryniarski, Michał Zych i Natalia Łomonos

W turnieju Open miejsca rozłożyły się następująco: I miejsce Bartosz Wijas, Beata Pudzisz, Oskar Maciaszek; II miejsce Paul Nuewelt; III miejsce Tadeusz Gombos.

 /os

NT24TV 03.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również