Kamery live
prognoza pogody

“Koński blues” w SDK. Koncert pamięci Antoniego Bujaka

Kilkadziesiąt osób przybyło wczoraj do Spółdzielczego Domu Kultury na koncert poświęcony pamięci Antoniego Bujaka, zmarłego przed trzema laty muzyka i gitarzysty. Zagrali i wspominali go przyjaciele – iNTarg Blues, New Market Jazz Band, Marcin Stawicki i Piotr “Lupi” Lubertowicz. 

Scena SDK zamieniła się wczoraj w klimatyczną, klubową scenę bluesową. Dwuipółgodzinny koncert rozpoczął się od wysłuchania nagrania z udziałem Antoniego Bujaka, gitarzysty, któremu poświęcone było całe wydarzenie. Utwór “Droga do ciebie” stał się jednocześnie mottem całego koncertu, który zorganizowany został nie w rocznicę śmierci, a bliżej lutowej daty urodzin nowotarskiego bluesmana. Podczas wydarzenia powtarzano wielokrotnie, jak wiele nowotarscy muzycy różnych pokoleń zawdzięczają Antoniemu, wyjaśniano też skąd wzięła się nazwa “koński blues”. Nie brakło utworów, które miały symboliczny charakter – “Bluesa dla przyjaciela”, czy klasyka, którym żegnano muzyka na nowotarskim cmentarzu. Całość zwieńczyło wspólne jam session. 

To było już drugie spotkanie, poświęcone pamięci Antka Bujaka – najpierw, zaraz po jego śmierci, nowotarscy muzycy spontanicznie skrzyknęli się w “Plamie”. Teraz pojawił się pomysł, by wydarzenie miało charakter cykliczny, może nawet dwudniowy – tak, by znalazła się przestrzeń i czas również na prezentację młodych talentów. 

Materiał filmowy z wydarzenia – wkrótce w programie “Na skrzyżowaniu sztuk”.

/os

 

os 09.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
STAŚ 11:42 09.02.2020

Dobry był z NIEGO Chłop !!!

Zobacz również