Kamery live
prognoza pogody

Dworzec kolejowy – wkrótce z małą kawiarnią i wypożyczalnią rowerów

1 lutego 2023 21:45

Po wielu nieudanych próbach, Miejskiemu Centrum Kultury udało się w końcu wydzierżawić lokal  na parterze administrowanego przez siebie budynku dawnego dworca kolejowego. Zgodnie z przeznaczeniem, będzie tu wypożyczalnia rowerów połączona z małą gastronomią. 

Dworzec kolejowy - wkrótce z małą kawiarnią i wypożyczalnią rowerów

-Już wkrótce będzie można ogrzać się, napić herbaty, wypożyczyć rower. Udało się to szczęśliwie wynająć, miejsce będzie pełne radosnych dzieci i rodzin – mówił dyrektor MCK Andrzej Lichosyt podczas dzisiejszej Komisji Oświaty i Kultury.

Najemcą lokalu jest firma Tatra Cykling Events Cezarego Szafrańca z Międzybrodzia Bielskiego. Okres dzierżawy wynosi 4 lata, a czynsz to 1 tys. netto miesięcznie. Metraż wynajętego lokalu to nieco ponad 65 m2, na co składa się również pomieszczenie magazynowe i socjalne. Przyszła kawiarnia zlokalizowana jest w północnym skrzydle budynku dworca, na parterze.

Jeśli lokal będzie czynny do późnych godzin wieczornych, być może będzie stanowił rozwiązanie dla pasażerów oczekujących na przyjazd pociągu w czasie, kiedy poczekalnia jest zamknięta. W tej sprawie napisała do nas przed kilkoma dniami pani Sylwia:

-Dlaczego poczekalnia na dworcu PKP w Nowym Targu jest zamknięta o 21? Ja kończę pracę o 21 i jestem zmuszona czekać do 22.43 na peronie. 

-Będziemy rozmawiać o przedłużeniu godzin otwarcia –skomentował dyrektor MCK Andrzej Lichosyt – Ale w zasadzie musielibyśmy zrobić poczekalnie otwartą 24h, bo zawsze ktoś będzie czekał na pociąg. Pomyślimy jak sprostać oczekiwaniom podróżnych. 

 

os 01.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również