Kamery live
prognoza pogody

Dwa miesiące aresztu dla sprawcy przemocy domowej wobec własnej matki

18 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali 39-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie  nad swoją matką. Awantury, groźby, bicie, ubliżanie i wyzywanie. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie, tutaj jednak było to szczególnie rażące ze względu na najbliższy stopień pokrewieństwa. 

Dwa miesiące aresztu dla sprawcy przemocy domowej wobec własnej matki

Mężczyzna ponadto, w dniu 6 grudnia br. podczas interwencji domowej znieważył interweniujących funkcjonariuszy oraz zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych.  Za swoje czyny 39-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. W piątek wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z art. 207 Kodeksu Karnego za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

źródło:  KPP Nowy Targ

/os

os 24.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
*ANONIM* 19:54 25.12.2018

ale istotne czy miasto czy wies sednem jest to że jakiś zwyrodnialec łapę podnosi na własna matkę, wrr powinno się wymierzać kary z średniowiecza dla takich s........ów

Ala 16:11 25.12.2018

A od kiedy to Jabłonka jest miastem???? cyt: "...policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali 39-letniego mieszkańca tego miasta... "

Stanislaw Pucola 14:05 25.12.2018

Pijok pewnie

Zobacz również