Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

„Drużyna dobrej zmiany” i jej program wyborczy

20 września 2018 10:22

„Dobra zmiana w Mieście – przyszłość dla wszystkich” – to hasło wyborcze KWW Dobra Zmiana w Mieście. Komitet ma też swój znak wyborczy – logo z sercem i literami NT, zarejestrowane w PKW. Wczoraj po południu na tarasie widokowym hotelu Casa nastąpiła oficjalna prezentacja kandydata na burmistrza oraz kandydatów na radnych z ramienia tego komitetu. Część z nich –  11 osób – kandyduje z poparciem PiS, pozostałych 16 osób – bez niego. „Będziemy prowadzić kampanię pozytywną” – zapowiedział Paweł Liszka, kandydat na burmistrza, przedstawiając program, na który składa się pięć elementów opatrzonych hasłami: dobre życie, dobra droga, dobra przyszłość, dobre miejsce, dobra przestrzeń. W materiałach wyborczych deklaruje, że „dotrzymuje słowa”. 

Spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja sylwetki kandydata na burmistrza. Nowotarżanin z urodzenia, żonaty, trójka dzieci, absolwent Liceum Ekonomicznego w Nowym Targu oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku finanse i bankowość. Jako, że pracę zawodową rozpoczął tuż po ukończeniu liceum, mając 39 lat, posiada 19-letnie doświadczenie w finansach i bankowości, w tym kilkuletnie w pracy na stanowisku menedżerskim. Aktualnie – dyrektor jednej z placówek bankowych w Nowym Targu. Nieprzerwanie od 2006 roku jest radnym, w czasie jednej z kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta i komisji budżetowej. 

-W działalności publicznej stara się przede wszystkim pomagać ludziom, a bazując na doświadczeniach w biznesie, znajdować porozumienie i kompromis, ale najważniejszą wartością w życiu Pawła i myślę, że w życiu każdego z nas jest rodzina. I o tym należy pamiętać – dodała na sam koniec prezentacji Ewa Pawlikowska, pełnomocnik wyborczy komitetu Dobra Zmiana w Mieście. 

Paweł Liszka przedstawił pełne listy kandydatów do Rady Miasta – czyli swoją „drużynę dobrej zmiany – ludzi, którzy chcą zmieniać Nowy Targ, którzy chcą jego rozwoju”. Tę właśnie chęć rozwoju miasta i miłość do niego symbolizować ma logo wyborcze komitetu.

-Wszyscy kandydaci z naszych list pragną aktywnie włączyć się w proces wydobywania i ukazywania wszystkiego, co jest dobre i najpiękniejsze w tym pięknym zakątku, jakim jest Nowy Targ. Nie bez powodu jesteśmy na tym pięknym tarasie widokowym, gdzie można zobaczyć nasze piękne miasto i nasze piękne Gorce, w których mamy ogromny potencjał, który należy wykorzystać – mówił Paweł Liszka, przedstawiając kandydatów, wśród których znaleźli się:

Okręg wyborczy nr 1:

  1. Siaśkiewicz Jan, l.68 
  2. Łapsa Jan Władysław, l.66
  3. Waligórski Jakub, l.61
  4. Burnos Krzysztof Paweł, l.43
  5. Karpiel Iwona, l.45
  6. Król-Studencki Teresa Maria, l.31
  7. Bianco-Siuty Simona, l.25
  8. Sięka Jan Paweł, l.35

Okręg wyborczy nr 2:

  1. Pawlikowska Ewa Danuta, l.43
  2. Sroka Krzysztof Mirosław, l. 44
  3. Iskrzycki Stanisław Rafał, l.37
  4. Futro Agnieszka,l.46
  5. Kobylarczyk Jan, l. 56
  6. Piekarczyk Maciej Grzegorz, l.47
  7. Wojtaszek Małgorzata, l. 53
  8. Paprocka Anna, l. 67
  9. Nowak Jakub, l.25
  10. Gruca Marek Bogusław, l.61

“Sto pytań” do…Pawła Liszki

Okręg nr 3:

  1. Liszka Paweł, l.39
  2. Swałtek Andrzej, l.56
  3. Swalarz Jakub Marek, l.53
  4. Paprocka-Maciaś Agnieszka Maria, l.38
  5. Ruchała Kazimiera, l. 64
  6. Lasyk Maria Agata, l.51
  7. Wojtaszek Karol Jakub, l. 25
  8. Rayski-Pawlik Piotr Michał, l. 44
  9. Wójciak Agnieszka Monika, l.30

Choć komitet ma oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości, a kolorystyka materiałów wyborczych nawiązuje do partyjnej, większość kandydatów na radnych Dobrej Zmiany startuje bez poparcia PiSu. Posiada je jedenastka kandydatów na radnych:  Jan Siaśkiewicz, Jan Łapsa, Jakub Waligórski, Krzysztof Burnos, Krzysztof Sroka, Agnieszka Futro, Jan Kobylarczyk, Maciej Piekarczyk, Andrzej Swałtek, Jakub Swalarz i Paweł Liszka.

Program wyborczy KWW Dobra Zmiana w mieście zamyka się w pięciu punktach: dobre życie, dobra droga, dobra przyszłość, dobre miejsce i dobra przestrzeń. Do każdego z elementów przypisane są działania.

-Są to bardzo konkretne działania. Nie mówimy ogólnikowo – zapewnia Paweł Liszka Mamy dwa rodzaje zadań: pierwsze to te, które jesteśmy w stanie zrealizować w trakcie jednej kadencji, natomiast druga część projektów – ze względu na przepisy prawne, zewnętrzne, które nas otaczają, do których musimy się dostosować, jak również źródła finansowania do pozyskania, to są projekty długoterminowe. Wszystkie te projekty zmierzają do tego, żeby poprawić jakość życia naszych najmłodszych, młodzieży, dorosłych i seniorów, i otwierają nasze miasto na nowe możliwości i technologie dla inwestorów i przedsiębiorców.

Pierwszy z elementów programu – dobre życie – dotyczy poprawy jakości powietrza i środowiska oraz poprawy bezpieczeństwa miejsc publicznych i miejsc spotkań. Skupia się też na bezpieczeństwie przeciwpowodziowym. W ramach tego działania, planuje się wprowadzenie oczyszczaczy powietrza do wszystkich sal lekcyjnych w każdej placówce szkolnej i przedszkolnej w Nowym Targu. -Jest to bardzo realny projekt do wprowadzenia – twierdzi Paweł Liszka.

Dobra droga – odwołuje się do usprawnienia systemu komunikacyjnego miasta poprzez poprawę drożności ul. Ludźmierskiej (poprzez budowę tunelu lub wiaduktu nad torami), wymianę autobusów MZK na ekologiczne, wprowadzenie nowej sieci połączeń (w tym przywrócenie linii 12), budowę obwodnicy północnej miasta oraz tzw. obwodnicy gorczańskiej, której plan przedstawiono na odrębnym banerze.

-Chcemy dokonać tego, żeby otworzyć się faktycznie na nasze Gorce. Nawet chcąc zrobić stację narciarską, wyciągi narciarskie, musimy zrobić dojazd do tych wszystkich miejsc. To jest projekt długoterminowy, nie jesteśmy w stanie wykonać tego w trakcie jednej kadencji – tłumaczył Paweł Liszka, określając pomysł mianem „skoku cywilizacyjnego” dla miasta –My będziemy dużo rozmawiać z mieszkańcami, będziemy pytać, będziemy konsultować – mówił a propos komunikacji publicznej na terenie samego miasta.

Dobra przyszłość – skupia się na pomysłach skierowanych do konkretnych grup mieszkańców, od dzieci (innowacyjne lekcje języka angielskiego z native speakerami) aż po seniorów (Miejska Karta Seniora, Centrum Opieki i Rehabilitacji w byłym prewentorium).

Dobre miejsce – tu z kolei chodzi o stworzenie dobrych warunków dla przedsiębiorców, by zachęcić ich do lokalizacji swoich firm w Nowym Targu. Komitet wychodzi tu z pomysłem stworzenia Nowotarskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz stworzenia warunków do powstania Nowotarskiego Centrum Rozrywki.

Najistotniejsze elementy zaplanowane do realizacji w ramach dobrej przestrzeni – piątego, ostatniego punktu programu wyborczego – to projekt otwarcia na Gorce i wykorzystania ich potencjału, modernizacja Miejskiej Hali Lodowej, budowa co najmniej dwóch sal gimnastycznych przy szkołach, budowa nowego parku w okolicach osiedli mieszkaniowych w południowej części miasta (chodzi o rejony nad Białym Dunajcem), czy siłowni pod chmurką na wspólnych terenach miasta i spółdzielni mieszkaniowej.

-Przedstawiamy konkretne działania, z których nasi wyborcy będą mogli nas rozliczyć na każdym etapie i są to działania realne do zrealizowania – zapewnił na koniec prezentacji kandydat na burmistrza z ramienia Dobrej Zmiany w Mieście. 

/os

os 20.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również