Kamery live
prognoza pogody

By młodzież zapobiegała pożarom

11 kwietnia 2016 12:19

W nowotarskim Urzędzie Miasta, w sali obrad, odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". 

By młodzież zapobiegała pożarom

39. edycja konkursu to profilaktyczne działanie firemanów , którzy chcą uwrażliwić młode pokolenie na niebezpieczeństwo nieprzemyślanej zabawy z ogniem.

Turniej pożarniczy to nie tylko rywalizacja na poziomie posiadanej wiedzy – to przede wszystkim wiedza, która sprawdza się w życiu codziennym. Trwa wiosna, czas kiedy notorycznie wypalane są np. trawy. Strażacy poprzez zachęcanie młodych Polaków do uczestnictwa w turnieju mają nadzieję, że nauka którą młodzi posiądą będzie skutkować bezpiecznymi zachowaniami. Nie chodzi tylko o to by nie wypalać traw, ale wiedzieć jak się zachować w sytuacji zagrożenia pożarem. jakie zachowania są dobre, a jakie niepożądane. Bo o wzniecenie ognia nie jest trudno – konsekwencje za to są opłakane.

W eliminacjach powiatowym w Nowym targu udział wzięło 56. uczestników z trenu Powiatu Nowotarskiego.

Więcej o turnieju w najbliższym Przeglądzie Tygodniowym.

/.PeTe

NT24TV 11.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również