Znamy zwycięzców I Międzynarodowego Turnieju w Warcabach Stupolowych o Złotą Parzenicę

21 września 2021 18:57
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dobiegł końca I Międzynarodowy Turniej w Warcabach Stupolowych o Złotą Parzenicę. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 40 osób w różnym wieku i z różnych stron Polski – od Mazur i Kujaw przez Mazowsze i Dolny Śląsk aż po Małopolskę. Turniej gościł w Nowym Targu po raz pierwszy i trwał łącznie cztery dni. Dziś uroczyście udekorowano zwycięzców.

Nagrody wręczano w kategoriach Junior 10, 13 i 17 lat oraz senior 50+. Oddzielne kategorie stworzono dla kobiet i osób z niepełnosprawnościami. W końcowej klasyfikacji, I miejsce zajął Piotr Paluch z LKS “Unia” Horyniec – Zdrój, na II miejscu uplasował się Dominik Rubaj, reprezentujący Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych “Razem” ze Świecia, a na III stopniu podium stanął Leon Mikulicz z UKS “Lokator” z Gniezna.

Najlepszą kobietą w turnieju okazała się juniorka 13+ Zofia Wideł z UKS “Roszada” z Lipna, w grupie Junior 10 triumfował Wiktor Grzebyszak z UKS “Komorzanka” Komorze, najlepszym Juniorem w grupie 13+ został Mateusz Wysokiński z UKS “Roszada” Lipno, a w grupie 17+ – Dominik Rubaj (SIN “Razem” Świecie). W kategorii osób z niepełnosprawnościami triumfował Leszek Wilczopolski z UKS SW Jeziorany, a w kategorii 50+ – Piotr Paluch z LKS “Unia” Horyniec – Zdrój.

Ponieważ większość uczestników przyjechała na turniej z odległych stron Polski, atrakcją była dla nich możliwość zrobienia pamiątkowych fotografii z góralami w strojach regionalnych – prowadzącym Marcinem Kudasikiem oraz Barbarą Sowińską z małopolskiego okręgu Polskiego Związku Niewidomych.

Organizatorzy zapowiedzieli już, że planują kolejne edycje turnieju, zatem – do zobaczenia za rok!

Relacja filmowa z turnieju – w jutrzejszym “Przeglądzie Tygodniowym”.

Rozpoczął się I Międzynarodowy Turniej w Warcabach Stupolowych o Złotą Parzenicę