Kamery live
prognoza pogody

Z wizytą na budowie parkingu przy ul. Kościuszki

Wyciszenie Włącz dźwięk

Dwupoziomowy parking w ścisłym centrum – to obiekt, jakiego miasto do tej pory jeszcze nie miało. Poziom zaawansowania prac budowlanych jest już wyraźny. 

-Większość prac konstrukcyjnych już została wykonana, w zasadzie firma niedługo przejdzie do prac wykończeniowych, otoczenia i prac związanych z osprzętem tego parkingu i wykonaniem przebudowy fragmentu ulicy Kościuszki – mówi wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek – Jeszcze w tym roku miasto Nowy Targ zostanie wyposażone w nowy obiekt, który przez kolejne dziesięciolecia będzie służył. 

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w trybie “zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje budowę parkingu dwupoziomowego o łącznej powierzchni 1 900 m2 z funkcją “Park&Ride”, który ma służyć pozostawieniu samochodów prywatnych i korzystania z transportu zbiorowego jakim jest autobus lub bus.

W ramach realizacji zadania przewidziano wykonanie obiektu garażu otwartego, dwukondygnacyjnego o minimalnej ilości 120 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Całość inwestycji jest związana z przebudową fragmentu ul. Kościuszki, przebudową układu drogowego, budową i przebudową zjazdów oraz chodników. Cały system teletechniczny i informatyczny sterowany będzie za pomocą łączy internetowych.

W związku z budową wjazdu/zjazdu z działki drogowej z ulicy Kościuszki do dwupoziomowego parkingu z funkcją Park&Ride, założono przebudowę fragmentu ulicy Kościuszki na odcinku planowanej inwestycji. Przebudowana ma także zostać zatoka autobusowa zlokalizowana przy ul. Kościuszki na wysokości projektowanego parkingu. Obiekt będzie dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Inwestycja realizowana z wysokim dofinansowaniem z Unii Europejskiej w ramach międzygminnego projektu “Kompleksowa Integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego”. Kwota dofinansowania to ponad 2 mln 300 tys. zł przy całkowitym koszcie inwestycji wynoszącym 2 mln 790 tys. złotych.

Materiał filmowy – wkrótce. 

opis inwestycji: UM Nowy Targ

“Długo wyczekiwana inwestycja”. Przy Kościuszki powstaje nowoczesny Park&Ride

 

os 31.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Magik 02:21 08.10.2021

ugnypcone udziadowane

Zobacz również