Kamery live
prognoza pogody

Wśród chętnych na “Mieszkanie Plus” w Nowym Targu – nawet osoby z zagranicy

3 stycznia 2022 14:15

Wciąż trwa weryfikacja 977 wniosków o mieszkanie w nowym bloku wybudowanym w Nowym Targu w ramach programu “Mieszkanie Plus”. Choć większość z wnioskujących to nowotarżanie, nie brakuje też osób z innych rejonów Polski, a nawet z zagranicy. “To pokazuje, że Miasto Nowy Targ jest atrakcyjne i konkurencyjne na tle innych samorządów” – ocenia burmistrz Grzegorz Watycha. 

Wśród chętnych na

Nabór wniosków o jedno ze 130 mieszkań w nowo wybudowanym bloku na ul. Sikorskiego w Nowym Targu, trwał od 15 października do 5 listopada 2021 roku. Chętni mogli zgłaszać się przez internet za pomocą specjalnego formularza. Następnie każdy wnioskujący był zobowiązany do dostarczenia w terminie 30 dni od daty złożenia, dokumentów i oświadczeń niezbędnych do weryfikacji formalnej wniosku. Nie wszyscy jednak te spełnili ten wymóg.

– Część wniosków była tylko pustym zgłoszeniem przez internet, nie wszyscy donieśli później dokumenty, co oznacza, że nie wszyscy na poważnie starali się o mieszkanie – mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

Lista najemców ma zostać ogłoszona pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku, a klucze do mieszkań – dwu- lub trzypokojowych o średnim metrażu 48 m2 – mają zostać oddane w ręce najemców już w drugim kwartale br. Ich standard będzie pozwalał na zamieszkanie “od zaraz”. 

Mieszkanie Plus w Nowym Targu – dziś ruszył nabór wniosków

os 03.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również