nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

W nagrodę medale, puchary, dyplomy i … nowotarskie lody

Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu odbyła się XVI już edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Tradycyjnie turniej cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Zostało zgłoszonych do niego 169 zawodników i zawodniczek z 11 ośrodków.

– Dobra frekwencja bierze się z tego że zawodnicy udział w naszym turnieju traktują przede wszystkim jako świetne przetarcie przed najważniejszymi w sezonie startami. To też zawsze pozytywnie odbija się na poziomie naszego turnieju – podkreśla główna organizatorka turnieju, sensei Ewa Pawlikowska.

Swoich reprezentantów miały: SKK Yokozuna Nowy Targ , ARS Limanowa, Stary Sącz, SKKS Sandomierz, Chikara Kielce, Bielski KKK Bielsko-Biała, UKS SHINKYOKUSH Limanowa, KS BUDO Krosno, NKSKK Nowy Sącz, NKKK Niepołomice, TKKK Zakopane.

Organizatorem Turnieju Było Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu pod kierownictwem sensei Pawlikowskiej 4 Dan. Sędzią głównym turnieju był shihan Roman Kęska 5 Dan. Otwarcia Turnieju dokonał pan Paweł Liszka radny Rady Miasta Nowy Targ.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe m.in. vouchery na baseny termalne ufundowane przez Termy Chochołów , Termę Bania , Gorący Potok oraz voucher do restauracji „Absynt”.

Tytuł najlepszego zawodnika przyznano Adamowi Gniadkowi z Nowego Targu, a najlepszą zawodniczką została reprezentantka Krosna, Oliwa Kieraś.

Wyróżniono również najmłodszego uczestnika turnieju, którym był Wiktor Pałka z Limanowej.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła nowotarska Yokuzuna, przed NSKK Nowy Sącz i ARS Limanowa.

Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, radny Paweł Liszka, sędzia główny Roman Kęska.

Uczestnicy swoje emocje sportowe mogli schłodzić lodami tradycyjnymi ufundowanymi przez Lodziarnię Cukiernię „Jarkiewicz”. Oprawę informatyczną zapewniła firma Microtech Renata Urbańska natomiast zabezpieczenie medyczne zapewnił Podhalański Szpital Specjalistyczny im . Jana Pawła II w Nowym Targu.

Ponadto wsparcia w organizacji turnieju udzielili: Gmina Miasto Nowy Targ przekazując dotacje w kwocie 3000 zł., bank Zachodni WBK, Góralsko Strawa –Zbigniew Steskal, Firma Steskal Ryszard Steskal, Piekarnia Cukiernia Piotr Żarnecki, The Lorenz Bahlsen, firma Janas, BKF Myjnie, pensjonat „ Krysia-Falsztyn” , firma projektowa Anna Jaremczuk, KW Projekt.

Kata

Dziewczynki do 2011 roku: 1. Emilia Cedziło (Nowy Sącz), Maja Bębenek (Nowy Targ), 3. Sabina Cwalina (Nowy Targ)

Chłopcy do 2011 roku: 1. Jan Kamiński (Nowy Targ), 2. Kamil Kalata (Nowy Targ), 3. Adam Kolasa (Nowy Targ)

Dziewczynki 2009-2010: Lena Małysz (Krosno), Zuzanna Pawłowicz (Krosno), Anna Kurek (Limanowa)

Chłopcy 2009 – 2010: Oliwer Juszczak (Limanowa), 2. Dawid Migacz (Stary Sącz), 3. Wiktor Kołodziej (Limanowa).

Kadetki: Jagoda Zelek (Limanowa), Alicja Piotrowska (Limanowa), Alicja Szumilas (Limanowa),

Kadeci: 1. Dominik Janik (Nowy Sącz), 2. Franciszek Kamiński (Nowy Targ), 3. Adam Rams (Stary Sącz).

Młodziczki: 1. Oliwia Kieraś (Krosno), 2. Klaudia Kowalska (Nowy Sącz), 3. Martyna Janik (Stary Sącz).

Młodzicy: 1. Kacper Krawczyk (Niepołomice), 2. Patryk Kądziołka (Limanowa), 3. Krzysztof Gajoch (Niepołomice).

Juniorki młodsze: Aleksandra Pieprzyca (Niepołomice), 2. Karolina Sekuła (Nowy Sącz), 3. Amelia Leska (Nowy Targ)

Juniorzy młodsi: 1. Adam Gniadek (Nowy Targ), 2. Szymon Aksamit (Nowy Targ), 3. Łukasz Fryc (Niepołomice).

Juniorki i seniorki: 1. Dominika Kiereś (Krosno), 2. Justyna Krosta (Niepołomice), 3. Aleksandra Dudzik (Nowy Targ).

Juniorzy i seniorzy: 1. Karol Sułkowski (Limanowa), 2. Adam Talarczyk (Nowy Sącz), 3. Krystian Lasyk (Nowy Sącz).

Kumite Bezkontaktowe

Dziewczynki do 2011: 1. Łucja Blicharska (Niepołomice), 2. Julia Pietras (Niepołomice), 3. Sabina Cwalina (Nowy Targ).

Chłopcy do 2011 roku: 1. Marcel Kaleta (Niepołomice), 2. Jan Kamiński (Nowy Targ), 3. Kamil Kalata (Nowy Targ).

Dziewczynki 2009-2010: 1. Zofia Śliwa (Limanowa), 2. Magdalena Szewczyk (Limanowa), 3. Julia Pajerska (Nowy Targ), Anna Liszkiewicz (Niepołomice)

Chłopcy 2009-2010: 1. Maksymilian Chyroś (Niepołomice), 2. Przemysław Ćwik (Limanowa), 3. Szymon Marcisz (Limanowa), 3. Dominik Szewczyk (Limanowa).

Kumite Semi Kontakt

Dziewczynki 2009-2010 -25 kg: Nadia Potoczek (Nowy Sącz), 2. Zuzanna Uryga (Limanowa), 3. Karina Mierzejewska (Nowy Targ).

Chłopcy 2009-2010 -30 kg: Maciej Zaniewski (Bielski KKK), 2. Filip Gajda (Sandomierz), 3. Wojciech Chyc (Tatrzański Klub Karate)

Dziewczynki 2009-2010 +25 kg: Ewa Skubida (Sandomierz), 2. Joanna Luberda (Stary Sącz), 3. Agata Słowakiewicz (Nowy Targ), 3. Nadia Wyrostek (Nowy Targ).

Chłopcy 2009-2010 +30 kg: 1. Jakub Topór (Nowy Targ), 2. Jakub Marusarz (Nowy Targ), 3. Patryk Kalata (Nowy Targ).

Kadetki 2007-2008 open: 1. Natalia Wielgus (Sandomierz), 2. Aleksandra Skubida (Sandomierz), 3. Jagoda Zelek (Limanowa), 3. Magdalena Zięba (Stary Sącz).

Kadeci 2007-2008 – 35 kg: 1. Wojciech Zaniewski (Bielsko Biała), 2. Adam Rams (Stary Sącz), 3. Mikołaj Milanowski (Nowy Sącz), 3. Dominik Janik (Nowy Sącz).

Młodziczki 2006-2005 – 45 kg. 1: Klaudia Kowalska (Nowy Sącz), 2. Sylwia Januszek (Chikara Kielce), 3. Zuzanna Mroczka (Nowy Targ), 3. Martyna Janik (Stary Sącz).

Młodzicy 2008-2008 + 35 kg: 1. Alan Krupa (Stary Sącz), 2. Filip Luberda (Stary Sącz), 3. Aleksander Lasota (Nowy Targ), 3. Patryk Plewa (Nowy Targ).

Młodziczki 2006-2005 + 45 kg: 1. Oliwia Kieraś (Krosno), 2. Katarzyna Michalska (Krosno), 3. Aleksandra Kulpa (Nowy Targ).

Młodzicy 2006-2005 – 45 kg: 1. Patryk Kądziołka (Limanowa), 2. Norbert Uryga (Limanowa), 3. Eryk Wyrostek (Nowy Targ), 3. Damian Potoczek (Nowy Sącz).

Juniorki młodsze 2004-2005 – 50kg: 1. Aleksandra Pieprzyca (Niepołomice), 2. Sylwia Klag (Stary Sącz), 3. Justyna Stach (Limanowa), Amelia Leska (Nowy Targ).

Młodzicy 2006-2005 + 45 kg: 1. Jan Skiba (Sandomierz), 2. Wiktor Wygrecki (Nowy Sącz), 3. Norbert Uryga (Limanowa)

Juniorki młodsze 2004-2003 + 50 kg: 1. Karolina Sekuła (Nowy Sącz), 2. Dominika Dąbrowska (Nowy Sącz), 3. Alicja Kądziołka (Limanowa), 3, Aleksandra Wysocka (Kielce).

Juniorzy młodsi 2004-2003 -60 kg: 1. Adam Gniadek (Nowy Targ), 2. Łukasz Fryc (Niepołomice), 3. Jakub Kądziołka (Limanowa), 3. Antoni Trzucidło (Tatrzański Klub Karate).

Juniorki 2002 – 2000 open: 1. Gabriela Kruczyńska (Kielce), 2. Justyna Krosta (Niepołomice), Patrycja Iglar (Nowy Targ), 3. Monika Rams (Stary Sącz).

Juniorzy młodsi 2004-2003 + 60 kg: 1. Karol Supierz (Kielce), 2. Szymon Aksamit (Nowy Targ).

Juniorzy: 2002-2000 open: 1. Krystian Lasyk (Nowy Sącz), 2. Mateusz Dąbrowski (Nowy Sącz), 3. Kacper Abram (Limanowa).

Seniorzy: 1. Antoni Talarczyk (Nowy Sącz), 2. Leszek Doda (Nowy Sącz), 3. Mariusz Pudzisz (Nowy Targ), 3. Jarosław Futro (Nowy Targ).

Seniorki: 1. Natalia Sobolak (Nowy Targ), 2. Aleksandra Dudzik (Nowy Targ).

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna