Kamery live
prognoza pogody

“Użytkownicy lodowiska mają wiedzę o jakości powietrza”

12 lutego 2020 15:29

Radny Lesław Mikołajski złożył interpelację w sprawie funkcjonowania lodowiska na rynku – chodzi o te dni i godziny, kiedy normy jakości powietrza są znacząco przekraczane. “Użytkownicy lodowiska podkreślali, iż mają wiedzę o jakości powietrza w danym momencie i wyrażają wolę jazdy na łyżwach” – zapewnia burmistrz w odpowiedzi. 

-W związku z katastrofalnym stanem jakości powietrza w mieście i ciągłym przekraczaniem norm emisji pyłów PM-10 PM -2,5 oraz z wypowiedzią pana Burmistrza, że w razie znacznego przekroczenia norm czystości powietrza lodowisko będzie zamykane w porozumieniu z firmą, która go prowadzi, proszę o informację, dlaczego tak nie jest – pyta w interpelacji radny Lesław Mikołajki – Niestety, obserwujemy, że szczególnie wieczorem duże grupy dzieci i młodzieży ślizgają się na tym lodowisku w czasie, gdy normy emisji szkodliwych pyłów przekraczane są nawet kilkunastokrotnie – tu w piśmie podanych jest pięć przykładowych dni stycznia, z wysokimi przekroczeniami norm jakości powietrza, sięgającymi nawet 1400%. Radny martwi się także tym, że miasto, udostępniając lodowisko w czasie smogu naraża się na ewentualne sprawy sądowe i wiążące się z nimi odszkodowania. 

-Mobilne lodowisko na Rynku było dwukrotnie zamykane w godzinach wieczornych ze względu na ekstremalnie wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Sytuacja taka miała miejsce w dniach 18 grudnia 2019 roku oraz 16 stycznia 2020 roku – wymienia w odpowiedzi na interpelację burmistrz Grzegorz Watycha – Na lodowisku jest stała informacja o aktualnym stanie powietrza i każdy użytkownik ma możliwość zapoznania się z nią oraz świadomego podejmowania decyzji o korzystaniu ze ślizgawki. Należy również zauważyć, iż użytkownicy lodowiska podkreślali, iż mają wiedzę o jakości powietrza w danym momencie i wyrażają wolę jazdy na łyżwach.

Plenerowe lodowisko, zgodnie z umową ma być czynne jeszcze tylko przez 3 najbliższe tygodnie – do 4 marca br. 

/os

Plenerowe lodowisko jest już czynne

os 12.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również