Kamery live
prognoza pogody

Uwaga! Konto Nowotarskiej Telewizji Kablowej zhakowane

W nocy z 5 na 6 grudnia kanału Youtube Nowotarskiej Telewizji Kablowej został nielegalnie przejęty przez obce osoby. Oglądanie naszych materiałów telewizyjnych będzie chwilowo niemożliwe. Za utrudnienia przepraszamy.

Uwaga! Konto Nowotarskiej Telewizji Kablowej zhakowane

Dla wielu naszych widzów i czytelników poranek 6 grudnia mógł okazać się zaskakujący. Zniknęły wszystkie materiały video Nowotarskiej Telewizji Kablowej opublikowane przez nas w internecie – tyczy się to zarówno materiałów reporterskich, cyklicznych programów czy zrealizowanych transmisji na żywo, zarówno w tym roku jak i sprzed 10 lat. Zamiast kanału youtube NTVK w jego miejsce widnieje teraz profil “Tesla US”. Wbrew nasuwającym się skojarzeniom, nie ma on nic wspólnego z amerykańską marką samochodów elektrycznych.

Według naszych ustaleń w nocy z 5 na 6 grudnia hakerzy nielegalnie włamali się na nasze firmowe konto i zablokowali dostęp do wszystkich tamtejszych treści. W związku z popełnionym cyberprzestępstwem redakcja Nowytarg24.tv zgłosiła do Komendy Powiatowej Policji wniosek o ściganie sprawców.

Nowotarska Telewizja Kablowa podjęła wszelkie kroki ku temu, aby odzyskać konto internetowe. Niestety – jak to bywa w takich przypadkach – taki proces może potrwać nawet kilka miesięcy, o ile w ogóle uda się odzyskać konto przejęte przez hakerów.

Na ten moment utworzyliśmy nowy kanał Youtube, na którym będziemy publikować nasze nowe materiały video jak i poprzednie nagrania. To jednak potrwa – dlatego już teraz przepraszamy naszych stałych czytelników i widzów o zaistniałych utrudnieniach.

Nowe konto youtube Nowotarskiej Telewizji Kablowej znaleźć można tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCFm1_w6P0aMX1ullx-WrgZQ

 

redakcja 06.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
MF 21:10 18.12.2022

To nie jest niestety pojedynczy przypadek, podobnym atakiem oberwał z miesiąc wcześniej kanał TVP Sport: https://niebezpiecznik.pl/post/kanal-sportowy-tvp-zhackowany

Zobacz również