Kamery live
prognoza pogody

Trasa VeloDunajec powstaje w Nowym Targu

22 marca 2019 16:23
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dziś ruszyła budowa ścieżki rowerowej VeloDunajec od Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w stronę Waksmunda. Trasa docelowo ma połączyć Zakopane z Wietrzychowicami w powiecie tarnowskim i mieć 237 kilometrów długości.

VeloDunajec w zamierzeniu pomysłodawców ma być najpiękniejszym szlakiem rowerowym w Polsce, ciągnącym się wzdłuż Dunajca. Ścieżka przebiegać będzie przez najbardziej malownicze tereny rzecznej doliny z widokami na Tatry, Gorce, Beskidy czy Pieniny. Rowerzyści podróżujący trasą będą mogli zwiedzić zabytkowy kościół św. Michała w Dębnie, zamek w Niedzicy czy uzdrowisko w Szczawnicy. Co więcej, droga rowerowa zakończy się w podtarnowskich Wietrzychowicach, gdzie połączy się z Wiślaną Trasą Rowerową, która prowadzić będzie nad polskie morze. Łącznie da to 1200 kilometrów dróg rowerowych.

Budowę VeloDunajec podzielono na kilka odcinków, w tym na Zakopane – Sromowce Niżne. W jej obręb wchodzi budowana właśnie ścieżka między Powiatową Komendą Policji w Nowym Targu a Waksmundem. W Nowym Targu trasa rowerowa od placu targowego prowadzić będzie w stronę lotniska i Boru nad Czerwonem, aż do ulokowanej tam kładki. Ale to nie koniec, bo w pobliżu siedziby MZK, przy os. Konfederacji Tatrzańskiej ma powstać centrum rowerowe.

 – Będzie to miejsce, w którym będzie można wypożyczyć rower, odpocząć a także zmienić kierunek jazdy, bo przez Nowy Targ będzie przechodzić nie tylko VeloDunajec, ale także ścieżka rowerowa dookoła Tatr – mówi nam Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza Nowy Targ.

Tymczasem dwa etapy ścieżki wokół Tatr już zostały oddane do użytku i cieszą się sporym zainteresowaniem. W tym roku ruszy budowa trzeciego etapu, który zakończy jedną z największych polsko-słowackich inwestycji ostatnich lat.

/ps/

 

Piotr Starmach 22.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również