PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Temat budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych – nadal aktualny

“Temat budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych jest nadal aktualny” – zapewnia burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, który informuje też, ze miasto zgłosiło akces do II etapu naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Lokalnego finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (Norway grants) na opracowanie dokumentacji technicznej przyszłej hali wielofunkcyjnej.

Temat budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych - nadal aktualny

O postępie w pracach nad powstaniem nowej hali lodowej, burmistrz poinformował w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Liszki. 

“Po opracowaniu podstawowych założeń projektowych i określeniu szacunkowych kosztów inwestycji oraz ustaleniu lokalizacji obiektu, nadal prowadzone są czynności zmierzające do realizacji zadania” – zapewnił radnego burmistrz Grzegorz Watycha. 

Przypomniał o perturbacjach, z jakimi napotkano się, przystępując do niezbędnej zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, w związku z przeciągającą się procedurą uzgodnienia projektu planu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. 

“Przypomnę, że blisko dwa lata trwała procedura uzgodnienia projektu tego planu miejscowego z  zakończona uzgodnieniem wydanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Generalnego Konserwatora Zabytków”. 

Ostatecznie, plan miejscowy dla wybranej lokalizacji Centrum Sportów Lodowych został przyjęty uchwałą Rady Miasta Nowy Targ dopiero 27 lipca 2020 roku. 

“Po osiągnięciu konsensusu w sprawie lokalizacji i wysokości obiektu z Małopolskim Konserwatorem Ochrony Zabytków, przystąpiono do pozyskania niezbędnego terenu koniecznego do powstania Centrum Sportu Lodowych. Zabezpieczony obszar w tej lokalizacji to powierzchnia 4,07 [ha]. Jednocześnie informuję, że został zgłoszony akces przez Gminę Miasto Nowy Targ do II etapu naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Lokalnego finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (Norway grants) na opracowanie dokumentacji technicznej przyszłej hali wielofunkcyjnej” – poinformował burmistrz Grzegorz Watycha, dodając:

“Uzyskanie niezbędnych uzgodnień i zgód oraz opracowanie koniecznych dokumentacji inwestycyjnych wymaga czasu, szczególnie, iż jest to inwestycja wymagająca dużych środków finansowych. Temat budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych jest więc nadal aktualny, a jego realizacja uzależniona jest od możliwości finansowych miasta i otrzymania dofinansowania ze środków zewnętrznych”.

Centrum Sportów Lodowych – w tym roku konkurs na projekt

os 01.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Tomek 19:38 02.12.2020

Tak Kalina Maluna Ty zostaniesz Burmistrzem :) i wszystko będzie

Kalina Malina 12:18 02.12.2020

Na proste pytanie radnego do pana burmistrza czy może zadeklarować powstanie nowego lodowiska do końca tej kadencji? Burmistrz odpowiada mętnie i pokrętnie ale wystarczająco żeby się dowiedzieć, że lodowiska w tej kadencji nie będzie. Ale nie było i w poprzedniej i pewnie nie będzie w następnej. Bo najprawdopodobniej nie będzie już następnej.

Zobacz również