Kamery live
prognoza pogody

Targ maślany znika z Nadwodniej. Trwa kompleksowy remont ulicy

13 stycznia 2023 16:23

Od wtorku trwa remont u. Nadwodniej w Nowym Targu. Na przyległym do drogi placu, w miejscu, gdzie od lat w czwartek odbywał się cotygodniowy targ maślany – z kwiatami, warzywami, wiejskim nabiałem, ale i  drobnym inwentarzem – zastajemy materiały budowlane oraz tabliczkę informującą o zakazie handlu od 5 grudnia 2022 roku w związku z “remontem targowiska”. Pytanie, czy plac po remoncie będzie jeszcze w ogóle pełnić tę funkcję?

Targ maślany znika z Nadwodniej. Trwa kompleksowy remont ulicy

Dla “handlarzy z Nadwodniej”, Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji wyznaczył kawałek placu na os. Bereki i wydaje się, że nie jest to miejsce tymczasowe – mało prawdopodobne, by sprzedawcy drobiu, królików, czy nabiału, wrócili w dawne miejsce po kompleksowym remoncie ulicy. W miejscu dotychczasowego targowiska mają zostać wyznaczone miejsca parkingowe, wcześniej oczywiście zostanie wymieniona nawierzchnia placu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wynajmem miejsc postojowych byłaby zainteresowana Poczta Polska, mówi się także o znajdującej się nieopodal stacji Sanepid. I choć wraz z targowiskiem niewątpliwie znika pewien element lokalnego folkloru, wieńcząc wieloletnią tradycję, niektórzy wcale nie z żalem, a z ulgą przyglądają się tej zmianie.

Remont ul. Nadwodniej jest realizowany przez firmę Sarivo z Krakowa, w ramach całego pakietu zadań, na które Nowy Targ otrzymał duże dofinansowanie w wysokości 16,1 mln zł z Polskiego Ładu. Koszt tej inwestycji to 6 mln 347 tys. zł. Zadanie obejmie przebudowę drogi, remont  rozdzielczej sieci wodociągowej wraz z przyłączami, przebudowę oświetlenia ulicznego oraz remont przyłączy kanalizacji sanitarnej. Aktualnie prace trwają na 150 -metrowym odcinku od Bursy Gimnazjalnej do skrzyżowania z ul. św. Doroty. Cały remont ul. Nadwodniej potrwa do końca września 2023 roku. 

“Polski Ład” w Nowym Targu – 16 mln dofinansowania i duży przetarg na remonty dróg i infrastruktury

Na Nadwodniej w dzień targowy… (zdjęcia)

os 13.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również