Kamery live
prognoza pogody

“Polski Ład” w Nowym Targu – 16 mln dofinansowania i duży przetarg na remonty dróg i infrastruktury

14 kwietnia 2022 17:48

“Przebudowa systemu drogowego wraz z infrastrukturą na terenie miasta Nowy Targ” – to nazwa dużego zadania inwestycyjnego, na które miasto pozyskało jesienią aż 16 mln złotych dofinansowania z rządowego programu “Polski Ład”. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie prac budowlanych, które dotyczą w sumie pięciu zadań rozlokowanych w różnych częściach miasta. W ramach “Polskiego Ładu” przebudowane zostaną ulice: Zacisze, Kokoszków, Nadwodnia, Oleksówki oraz teren byłego kombinatu NZPS. Modernizacja infrastruktury drogowej połączona będzie z porządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. 

-Wniosek przygotowany przez Miasto Nowy Targ zyskał uznanie i będzie realizowany szereg potrzebnych inwestycji. Łączna kwota dofinansowania – 16 mln 150 tys. zł – to niebagatelna suma, która zasili budżet miasta i umożliwi sprawne i szybkie zrealizowanie inwestycji, które w innej sytuacji pewnie czekałyby aż możliwości budżetu pozwolą na ich wykonanie – powiedział burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

Wśród zadań tak hojnie dofinansowanych z “Polskiego Ładu” znajduje się kompleksowa przebudowa ul. Zacisze (od św. Anny aż do os. Bednarskiego) wraz z utworzeniem zatoki postojowej – tak potrzebnej w rejonie cmentarza, rozbudową sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej. Całościowego remontu doczeka się także  ul. Nadwodnia, gdzie poza wymianą nawierzchni planowana jest budowa sieci wod-kan, oświetlenia i kanalizacji deszczowej oraz ul. Kokoszków za PPUZ, gdzie także przewiduje się budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do budynków, rozbudowę kanalizacji deszczowej i odwodnienie jezdni.

Duże zmiany czekają os. Oleksówki na odcinku od kościoła do granic miasta. W ramach rozwoju infrastruktury turystycznej zmodernizowany zostanie tamtejszy parking, który zapewni 120 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz 3 dla autobusów, a na odcinku ponad 1 kilometra wzdłuż drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy, zapewniając bezpieczeństwo i komfort niezmotoryzowanym. 

Ostatnia część zamówienia dotyczy utworzenia strefy aktywności gospodarczej w obrębie terenów przemysłowych po byłych zakładach NZPS, wraz z ich dozbrojeniem. Zadanie obejmie przebudowę dróg dojazdowych – co ucieszy klientów i właścicieli zlokalizowanych tam firm – oraz uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycja ma już przyznane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (ponad 7 mln zł), a ujęcie jej programem “Polski Ład” pozwoli na sprawną realizację dużego zadania bez zbytniego obciążania miejskiego budżetu. Co istotne, to inwestycja, która docelowo pozwoli wygenerować dla miasta dochód – chodzi tu o 5 ha terenów pod inwestycje w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. 

O planowanych inwestycjach informowaliśmy w poniższym materiale:

Problem z “Ludźmierską 29”

os 14.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również