Kamery live
prognoza pogody

Stare-nowe NKP rozpoczyna rundę wiosenną III ligi! Czy powalczy o awans?

28 lutego 2019 23:49

Piłkarska wiosna w III lidze rusza już za 1,5 tygodnia. Na finiszu zimowych przygotowań prezentujemy Państwu pokrótce sytuację kadrową NKP oraz zestaw gier, jakie czekają naszego przedstawiciela na tym poziomie rozgrywkowym – zespół Podhala Nowy Targ.

Stare-nowe NKP rozpoczyna rundę wiosenną III ligi! Czy powalczy o awans?

Podopieczni Dariusza Mrózka swój pierwszy mecz o punkty rozegrają przed własną publicznością 9 marca (sobota). Do stolicy Podhala przybędzie wtedy Chełmianka Chełm, z którą piłkarze NKP mają rachunki do wyrównania. Od ponad roku gracze spod znaku Szarotki nie zaznali bowiem wygranej z tym rywalem. Mecz rozpoczniemy o godzinie 14:00. Na Stadionie Miejskim w Nowym Targu będzie można w tym dniu zakupić w kasach karnety na rundę wiosenną w cenie 60 zł (obowiązujące na 9 spotkań – oszczędzamy więc 30 zł).

Tydzień później, 16 marca (mecz również o 14:00), do Nowego Targu zawita z kolei sandomierska Wisła. To – podobnie jak Chełmianka – rywal ze środka tabeli, którego jednak aspiracje są zdecydowanie wyższe, co na jesień Wisła udowodniła wyjazdowym remisem z Motorem Lublin, zaś Chełmianka m.in. wygraną z Wisłą Puławy. To tym bardziej powinno zachęcić sympatyków futbolu na Podhalu do sprawdzenia formy NKP na tle tych dość nieprzewidywalnych rywali, z którymi nowotarżanie w tym sezonie jeszcze nie wygrali.

Kolejną zagadką dla kibiców może być skład, w jakim wystąpi Podhale na starcie rundy. W okresie zimowym zespół przeszedł pewne znaczące zmiany, takie jak m.in. odejście dwóch podstawowych graczy do ligowego rywala – Stali Rzeszów (mowa o Michale Nawrocie i Błażeju Cyfercie). W bramce Podhala nie zobaczymy też Eryka Niemiry, który zdecydował się na przejście do III-ligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie, zaś Sebastian Dziedzic wybrał grę w Avii Świdnik.

Drużynę zasilili natomiast również nowi gracze. NKP wzmocnił m.in. Lukas Hruska – słowacki pomocnik, którego rynkowa wartość szacowana jest przez portal transfermarkt.pl na 75 tys. euro. Pozostali zawodnicy, którzy dołączyli do Podhala w zimowym okienku transferowym, mają zostać oficjalnie zaprezentowani jeszcze w tym tygodniu.

Te fakty z pewnością dodają kolorytu akcji pt. „Start rundy wiosennej”. Emocje podgrzewają dodatkowo oczekiwania kibiców, którzy po cichu liczą na awans (obecna strata do lidera: 1 punkt), a przynajmniej utrzymanie miejsca na podium III-ligowych rozgrywek. Jak ma się to do rzeczywistości? Odpowiedź każdy z nas otrzyma już 9 i 16 marca, gdy na Stadion Miejski w Nowym Targu powróci ligowy futbol na najwyższym w naszym regionie poziomie. Zapraszamy!

Zobacz sam, jakie mecze czekają kibiców w Nowym Targu w tym sezonie:

9 marca, 14:00 | NKP Podhale – Chełmianka Chełm
16 marca, 14:00 | NKP Podhale – Wisła Sandomierz
30 marca, 15:00 | NKP Podhale – Wiślanie Jaśkowice
10 kwietnia, 16:00 | NKP Podhale – Avia Świdnik
20 kwietnia, 16:00 | NKP Podhale – Spartakus Daleszyce
1 maja, 17:00 | NKP Podhale – Wisła Puławy
8 maja, 17:00 | NKP Podhale – Hutnik Kraków
18 maja, 17:00 | NKP Podhale – Stal Kraśnik
1 czerwca, 17:00 | NKP Podhale – KSZO Ostrowiec Św.

mat. prasowy

Rozgrywki wiosenne III ligi w Nowym Targu zbliżają się wielkimi krokami!

os 28.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również