Kamery live
prognoza pogody

Stanisław Snopek:”Chciałbym doczekać momentu, by komentować mecz Podhala w przyzwoitych, dobrych warunkach”

14 listopada 2019 13:27
Wyciszenie Włącz dźwięk

O Szarotkach i polskim hokeju, początkach zawodowej kariery oraz konieczności budowy nowego lodowiska w Nowym Targu – rozmowa z legendarnym komentatorem zimowych olimpiad sportowych i meczy hokejowych, dziennikarzem sportowym, szefem działu hokeja na lodzie w TVP – Stanisławem Snopkiem, który kilka dni temu został uhonorowany Medalem za Specjalne Zasługi dla Miasta Nowego Targu. 

Jedną z czterech osób, uhonorowanych tegorocznym Medalem za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu jest Stanisław Snopek.  Szef działu hokeja na lodzie w TVP, dziennikarz telewizyjny, publicysta internetowy, komentator sportowy. Zna go każdy, kto choć trochę interesuje się sportami zimowymi. Legendarny komentator zimowych olimpiad sportowych oraz meczy hokejowych. Urodzony w 1963 roku w Nowym Targu, w Stolicy Podhala spędził pierwszych 20 lat życia. Zawsze promuje Nowy Targ jako kuźnię hokejowych talentów, kreując pozytywny wizerunek miasta w ogólnopolskich mediach. Komentując mecze, zwraca uwagę na wychowanków nowotarskiego klubu i często przywołuje nazwę „Szarotek” – możemy przeczytać  w uzasadnieniu dla przyznania Medalu. 

– Chciałbym – to jedno z moich marzeń – doczekać takiego momentu, żebym mógł tu przejechać po linii zawodowej, jako komentator i komentować tę 7-8 tercję meczu Podhala z Tychami w jakichś przyzwoitych, dobrych warunkach. Ja to jeszcze pół biedy, ale chciałbym, żeby kibice mogli dopingować Podhale siedząc na wygodnych krzesełkach, w nowej hali, żeby młodzież, która coraz mniej garnie się do sportu miała tutaj czyste, schludne szatnie, i mogła z chęcią iść na trening, żeby chciała ten hokej. Bo przecież hokej to jest najlepsza wizytówka naszego miasta. Ta nasza drużyna hokejowa to jest duma i chluba dla Nowego Targu i całego regionu i tę drużynę powinniśmy chuchać i dmuchać i pielęgnować, aby tę tradycję pielęgnować – mówił Stanisław Snopek w rozmowie z naszą telewizją. 

Zachęcamy do obejrzenia całości wywiadu. 

/os

„Nowy Targ to moja mała ojczyzna” – akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

os 14.11.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również