Kamery live
prognoza pogody

Ścieżka rowerowa w ciągu ul. Krzywej?

21 listopada 2022 14:11

Czy ul. Krzywą  zostanie poprowadzony ruch dla rowerzystów? Nad takim rozwiązaniem zastanawia się nowotarski magistrat. Byłby to niezwykle istotny element w rozwoju infrastruktury dla cyklistów w Nowym Targu, który, jak dotąd, nie posiada wytyczonej ścieżki rowerowej łączącej peryferie z centrum miasta. 

Ścieżka rowerowa w ciągu ul. Krzywej?

Ewentualna zmiana organizacji ruchu na ul. Krzywej, być może byłaby też szansą na uporządkowanie kwestii, o które dopominają się mieszkańcy – dotyczących m.in. bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Krzywą, gdzie wnioskują oni o budowę wyniesionego skrzyżowania; ale też tych związanych z czytelnością i ignorowaniem przez wielu kierowców znaków drogowych obowiązujących na popularnym deptaku. Drugi z problemów poruszyła we wrześniu tego roku radna Ewa Garbacz, skarżąc się na natężenie ruchu i ogrom parkujących – mimo zakazu – pojazdów na ul. Krzywej. 

Zapowiedziano wówczas podjęcie prac nad przygotowaniem bardziej czytelnego projektu organizacji ruchu, póki co, wszystko pozostało jednak bez zmian. 

Trasa rowerowa w ciągu ul. Krzywej pobiegłaby od Al. Kopernika/Tysiąclecia w kierunku ul. Kolejowej. 

Oficjalnie deptak – a samochody jeżdżą, trąbią, parkują…

os 21.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również