Kamery live
prognoza pogody

Oficjalnie deptak – a samochody jeżdżą, trąbią, parkują…

Ważny dla mieszkańców problem zgłosiła podczas wczorajszej sesji radna Ewa Garbacz. Chodzi ul. Krzywą – choć oficjalnie jest to deptak, kierowcy samochodów bynajmniej nie respektują tu pierwszeństwa przechodniów, czy znaków drogowych. “Jedno wielkie parkowisko i ruch pojazdów” – podsumował wiceprzewodniczący Rady Miasta. 

Oficjalnie deptak - a samochody jeżdżą, trąbią, parkują...

-Nie wiem, czy dobrze czytam te znaki, ale o 12.50 chyba nie powinny tam stać samochody, a cała ulica była pełna samochodów i jeszcze jadący samochód trąbił na przechodniów. Może znaki powinny być czytelniejsze, może ludzie nie rozumieją tego? Nie wiem. Samochodów było całe mnóstwo – minęłam chyba 15, idąc na sesję – i jeżdżą, trąbią, a skoro deptak, to chyba tam przechodnie mają pierwszeństwo. Prosiłabym o interwencję – mówiła radna Ewa Garbacz, posiłkując się zdjęciem. 

-Potwierdzam, tam jest jedno wielkie parkowisko i ruch samochodów, zamiast deptaku – wtórował wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Mozdyniewicz. 

Kierownik referatu ds. drogownictwa i transportu Marcin Dziadkowiec zdradził, że aktualnie jest przygotowywany dla tej ulicy nowy, bardziej czytelny projekt organizacji ruchu.

-…natomiast z egzekwowaniem przepisów – zobaczymy. Jeżeli będzie bardziej czytelna organizacja ruchu, zobaczymy, jak to się będzie odbywać – mówił kierownik Marcin Dziadkowiec. 

fot. Ewa Garbacz

os 06.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Mieszkaniec 20:47 06.09.2022

@ KTT Na wszystkich deptakach w Polsce jest mnóstwo biznesów i zero samochodów - taka już charakterystyka deptakow. Poza Krzywą w Nowym Targu.

KTT 12:31 06.09.2022

Ot to prawda , na Krzywej jest mnóstwo biznesów , zero miejsc parkingowych, ktoś kto pozwala na tego typu działalność powinien zadbać o parking.

Kierowca 12:21 06.09.2022

A z kierowcy z dzikiego byka wjeżdżają od PZU i jadą pod prąd i kłócą się oraz obrażają kierowców którzy jadą poprawnie ulicą długą i zatrzymują się na stopie na skrzyzowaniu z krzywą. ! Wymuszają pierwszeństwo przejazdów i ruszają z piskiem opon ! Wolna amerykanka. Jakby dostali parę mandatów to nauczyli by się co znaki oznaczają.

Zobacz również