Kamery live
prognoza pogody

Ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna

Długo oczekiwane wahadło łączące Nowy Targ z Zakopanem wystartowało. Pociągami Podhalańskiej Kolei Regionalnej przez całe wakacje będziemy mogli podróżować siedemnaście razy dziennie w jedną stronę – i to za cztery złote.

Ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna

Zdjęcie: archiwum

Od kilku miesięcy popularne połączenie między Stolicą Podhala a stolicą polskich Tatr było zablokowane przez prace modernizacyjne. Przypomnijmy: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują odcinek kolejowy łączący Skawinę, Suchą Beskidzką, Chabówkę i Zakopane. To jedno z największych przedsięwzięć kolejowych ostatnich lat. Przebudowane zostanie około 45 kilometrów torów i sieci trakcyjnej, ponad 140 obiektów w tym 18 mostów (m.in. w Nowym Targu) oraz 5 wiaduktów (m.in. w Klikuszowej i Bańskiej Niżnej). Co więcej, może się okazać, że plany przebudowy ulegną zmianie, a PKP PLK zdecyduje się wybudować dwie nitki torów na podhalańskim odcinku kolejowym.

Dwie nitki torów między Zakopanem a Nowym Targiem?

Na czas wakacji PKP Polskie Linie Kolejowe wstrzymały jednak modernizację torów i od dziś przywróciły popularne wahadło kolejowe między Nowym Targiem a Zakopanem. Mieszkańcy Podhala jak i turyści mają od teraz do dyspozycji siedemnaście szybkich połączeń codziennie, dzięki którym ominą stanie w korkach na tzw. “Zakopiance”. I tak, pierwszym pociągiem z Zakopanego do Nowego Targu pojedziemy już o 4:33, natomiast ostatnim o 23:36. Cena za bilet nie uległa zmianie – za przejazd Podhalańską Koleją Regionalną wciąż zapłacimy maksymalnie cztery złote. W zamian podróżować będziemy nowoczesnymi pociągami Pesa DART. 

Podhalańska Kolej Regionalna obsługiwana jest przez “Przewozy Regionalne”, należące do przewoźnika POL-REGIO. 

/ps/

Piotr Starmach 22.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Tony Wrzesinski 20:28 23.06.2019

Kiedy ostatecznie będzie czynne połączenie Skawina-Zakopane?

NowyTarg24.tv 21:11 23.06.2019

Zdaniem PKP połączenie to ma być uruchamiane systematycznie na sezony letnie i zimowe, jednak wiosną i jesienią ruch kolejowy ma być wstrzymywany aż do 2023 roku. Dopiero wtedy zostanie oddany do całorocznego użytku odcinek między Skawiną a Zakopanem. Trzeba zaznaczyć, że to się może zmienić, jeśli PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydują się wybudować dwie nitki torów między Nowym Targiem a Zakopanem. Wówczas modernizacja potrwa zdecydowanie dłużej.

PABLO 15:19 22.06.2019

Chyba ACATUS A NIE DART

Zobacz również