Kamery live
prognoza pogody

Ruszyła budowa ostatniego fragmentu wschodniej obwodnicy

27 października 2021 14:27
Wyciszenie Włącz dźwięk

Rozpoczęły się prace związane z budową kilometrowego odcinka nowej drogi na przedłużeniu ul. Sikorskiego w kierunku południowym. Inwestycja ma potrwać prawie dwa lata. Widać już wstępny zarys drogi, którą zakończy rondo na ul. Szaflarskiej. W związku z ogrodzeniem terenu budowy, wyłączony z użytkowania został parking przy ścieżce pieszo-rowerowej prowadzącej w kierunku kładki na Białym Dunajcu. 

Koszt całej inwestycji wyniesie 8 milionów 608 tys. zł – to o prawie 2,5 mln mniej, niż wstępnie szacowano. 55% kosztów (4 mln 734 tysiące zł) pokryje rządowe dofinansowanie. Przetarg na realizację zadania wygrało Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu.

Nowa droga będzie stanowiła ostatni brakujący fragment tzw. wschodniej obwodnicy miasta, która ma za zadanie przede wszystkim odciążenie przeładowanej nadmiernym ruchem ul. Szaflarskiej, ale również zapewnienie drogowej infrastruktury dla lawinowo powstających na Polanie Szaflarskiej budynków mieszkalnych. 

Wzdłuż obwodnicy pobiegnie ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Przewidziano nasadzenia zieleni, z drzewami włącznie, jak również sporą ilość nowych miejsc parkingowych. Póki inwestycja nie wejdzie w etap budowy ronda, przebiegać może zupełnie bez kolizji z ruchem, po niezabudowanym terenie.

Wykonawca planuje jeszcze tej zimy wykonać pewien zakres prac w korycie drogi. Jeśli aura będzie sprzyjać, a zima okaże się łagodna, możliwe, że termin wykonania inwestycji będzie szybszy, niż zaplanowano. Według wstępnych założeń, droga ma być gotowa do końca lipca 2023 roku. 

 

Umowa na budowę ostatniego kilometra obwodnicy wschodniej – podpisana

os 27.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również