Kamery live
prognoza pogody

Ruszają wybory na PPUZ. Najpierw do Senatu

19 kwietnia 2022 13:06

Rozpoczynają się właśnie proces wyborczy ma zakończyć się w lipcu. Przez tydzień pracownicy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej wybierać będą nowy skład Senatu, za miesiąc będą z kolei wybierani nowi elektorzy. Oba te organy w nowej odsłonie ma przystąpić do wakacyjnych wyborów uzupełniających na nowego rektora uczelni.

Ruszają wybory na PPUZ. Najpierw do Senatu

Od dziś do piątku wybierani będą nowi członkowie Senatu PPUZ, natomiast 22 kwietnia zostaną ogłoszone wyniki. Biorąc pod uwagę ewentualne protesty, na ostateczne wyniki przyjdzie poczekać do 29 kwietnia. Miesiąc później, bo w drugiej połowie maja, odbędą się kolejne wybory uzupełniające – tym razem do Kolegium Elektorów.

Nowy skład Senatu i Kolegium Elektorów PPUZ będzie miał za zadanie wyłonić w lipcu nowego rektora Podhalańskiej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Będą to już kolejne wybory na rektora PPUZ w tym roku. Jak już relacjonowaliśmy w lutym, elektorzy uczelni wybrali prof. Annę Mlekodaj na rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Wyniki wyborów nie zostały jednak uznane przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, ponieważ elektorzy tuż przed wyborami zostali dyscyplinarnie zwolnieni przez p.o. rektora PPUZ dr Biankę Godlewską-Dzioboń.

Piotr Starmach 19.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również