Kamery live
prognoza pogody

Rafał Gikiewicz – czy należy mu się powołanie? (mat. sponsorowany)

27 września 2022 10:52

Saga z polskim bramkarzem trwa w najlepsze. Rafał Gikiewicz już wielokrotnie stwierdzał, że należy mu się powołanie. Według 34-latka jest on słabszy jedynie od Wojciecha Szczęsnego. Z opiniami polskiego golkipera nie zgadzają się jednak kolejni selekcjonerzy, którzy sukcesywnie pomijają go przy powołaniach. Nie inaczej było ostatnio. Którzy bramkarze zdobyli największe uznanie Czesława Michniewicza? Jak spisuje się w tym sezonie Rafał Gikiewicz? Czy rzeczywiście zasługuje on na powołanie do kadry?

Rafał Gikiewicz - czy należy mu się powołanie? (mat. sponsorowany)

Kogo z bramkarzy powołał Czesław Michniewicz na najbliższe zgrupowanie?

Niedługo kibice reprezentacji Polski będą mogli po raz kolejny oklaskiwać zmagania Biało-czerwonych. Już 22 września 2022 roku Polacy zmierzą się w ramach Ligi Narodów UEFA z Holendrami. Trzy dni potem zagramy zaś w delegacji z Walijczykami. W poniedziałek Czesław Michniewicz ogłosił zaś powołania na najbliższe zgrupowanie. Rafał Gikiewicz znowu go nie otrzymał. Jeśli chodzi o bramkarzy, to uznanie selekcjonera zdobyli Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski oraz Radosław Majecki. Z tego wynika, że 34-latek znajduje się bardzo daleko w tej hierarchii. W końcu kontuzjowany jest także Kamil Grabara. Gdyby zaś bramkarz Kopenhagi był zdrowy, to pewnie znalazłby się w kadrze np. zamiast Radosława Majeckiego. Warto tutaj dodać, że pojawiło się pewne „światełko w tunelu” dla popularnego „Gikiego”. Jeśli bowiem kontuzja Wojciecha Szczęsnego okaże się poważniejsza, to wówczas selekcjoner powoła kolejnego bramkarza. Wtedy swoją szansę w końcu może otrzymać Rafał Gikiewicz. Wojciech Szczęsny twierdzi jednak, że czuje się z dnia na dzień coraz lepiej.

Rafał Gikiewicz to bardzo solidny bramkarz Bundesligi

Nie da się ukryć, że 34-latek gra naprawdę nieźle. Od lat jest to uznana renoma na niemieckich boiskach. Kilka lat temu Rafał Gikiewicz był podstawowym golkiperem Unionu Berlin. Potem bramkarz zdecydował się na przejście do Augsburga. Jego pozycja numer jeden się nie zmieniła. W dwóch ostatnich sezonach Rafał Gikiewicz rozegrał po 34 spotkania. Zazwyczaj Polak spisuje się dobrze. Nierzadko chroni swoje ekipy przed utratami bramek. Nowa kampania 2022/23 także rozpoczęła się nieźle dla naszego rodaka. Rafał Gikiewicz gra wszystko „od deski do deski”. Już kilka razy był wybierany do drużyny kolejki. W piątek 34-latek w ostatnich minutach wyjazdowego spotkania z Werderem obronił karnego, dzięki czemu Augsburg triumfował 1:0. Ogólnie ta ekipa w sześciu spotkaniach straciła dziesięć goli.

Czy 34-latek zasługuje na powołanie od Czesława Michniewicza?

Wydaje się, że tak. Pozycja Wojciecha Szczęsnego jest niepodważalna. Łukasz Skorupski także dobrze radzi sobie w Serie A. Powołania dla Bartłomieja Drągowskiego oraz Radosława Majeckiego mogą zaś trochę dziwić. Pierwszy miewa rozmaite momenty w Spezii Calcio. Drugi regularnie gra dla Cercle Brugge, ale puszcza sporo goli (dziewięć bramek w czterech poprzednich spotkaniach). A Rafał Gikiewicz jest naprawdę bardzo solidny. Dziwi zatem, że 34-latek jeszcze nie otrzymał szansy.

Śledzisz Bundesligę? Sprawdź typy dnia od Sport Betfan. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

os 27.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również