Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju

25 czerwca 2026 11:55

Na stadionie przy Hali Sportowej „Gorce” w Nowym Targu rozegrano Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju lekkoatletycznym. W zawodach uczestniczyli uczniowie reprezentujący Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 4, 5, 6 i 11. Do rywalizacji stanęło ponad 70 młodych sportowców, którzy walczyli zarówno o sukcesy indywidualne, jak i wysokie miejsca swoich drużyn.

Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju

Program zawodów obejmował cztery konkurencje lekkoatletyczne: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców. O końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11, która zgromadziła 1075 punktów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 (988 pkt), natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1 (792 pkt). Kolejne miejsca przypadły SP 2, SP 4 oraz SP 6.

W rywalizacji chłopców zwycięstwo drużynowe wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 5 z dorobkiem 853 punktów. Drugą lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 (836 pkt), a trzecie miejsce przypadło reprezentacji SP 4 (684 pkt). Za podium znalazły się kolejno szkoły: SP 1, SP 2 oraz SP 6.

Wśród dziewcząt najwyższą formę zaprezentowała Paulina Worwa z SP 11, która zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej, zdobywając 269 punktów. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Klaudia Matlak (249 pkt), natomiast trzecia była Klaudia Klimowska z SP 2 (239 pkt). W czołowej szóstce znalazły się również Maja Maj z SP 5, Adrianna Świst z SP 1 oraz Emilia Wieczorek z SP 5.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Nathan Majczak, który zgromadził 196 punktów. Tuż za nim sklasyfikowani zostali Dawid Nycz (193 pkt) oraz Jake McGuire (188 pkt). Miejsca od czwartego do szóstego zajęli odpowiednio Filip Misiura, Maksymilian Uchmanowicz i Paweł Krzysztofek.

Miejskie Igrzyska były okazją do sportowej rywalizacji, sprawdzenia swoich umiejętności oraz integracji uczniów z nowotarskich szkół podstawowych. Zawody przebiegły sprawnie dzięki zaangażowaniu organizatorów, sędziów oraz studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu, którym składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia.

Wyniki indywidualne dziewcząt:

Miejsce 1 – Paulina Worwa z SP11 (269 pkt)

Miejsce 2 – Klaudia  Matlak z SP11 (249 pkt)

Miejsce 3 – Klaudia Klimowska z SP2 (239 pkt)

Miejsce 4 – Maja Maj z SP5 (233 pkt)

Miejsce 5 – Adrianna Świst z SP1 (226 pkt)

Miejsce 6 – Emilia  Wieczorek z SP5 (215 pkt)

 

Wyniki indywidualne chłopców:

Miejsce 1 – Nathan Majczak (196 pkt)

Miejsce 2 – Dawid Nycz (193 pkt) 

Miejsce 3 – Jake Mcguire (188 pkt)

Miejsce 4 – Filip Misiura (183 pkt)

Miejsce 5 – Maksymilian Uchmanowicz (182 pkt)

Miejsce 6 – Paweł Krzysztofek (173 pkt)

 

Wyniki drużynowe dziewcząt:

Miejsce 1 – SP 11 (1075 pkt)

Miejsce 2 – SP 5 (988 pkt)

Miejsce 3– SP 1 (792 pkt)

Miejsce 4– SP 2 (753 pkt)

Miejsce 5– SP 4 (732 pkt)

Miejsce 6– SP 6 (661 pkt)

 

Wyniki drużynowe chłopców:

Miejsce 1 – SP 5 (853 pkt)

Miejsce 2 – SP 11 (836 pkt)

Miejsce 3– SP 4 (684 pkt)

Miejsce 4– SP 1 (621 pkt)

Miejsce 5– SP 2 (567 pkt)

Miejsce 6– SP 6 (298 pkt)

pstarmach 25.06.2026
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również