Kamery live
prognoza pogody

Rada powiatu podjęła rezolucję w sprawie turystyki

27 listopada 2020 14:12

Rada powiatu nowotarskiego podjęła wczoraj rezolucję w sprawie funkcjonowania branży turystycznej w sezonie zimowym 2020/21. Apel podhalańskich radnych jest skierowany do premiera i wicepremiera, ministra zdrowia oraz podhalańskich parlamentarzystów. Rezolucja powstała  z inicjatywy Klubu Radnych WSPÓLNIE DLA POWIATU. 

Rada powiatu podjęła rezolucję w sprawie turystyki

Oto treść  podjętej jednogłośnie rezolucji:

“Rada Powiatu Nowotarskiego jest zaniepokojona niepewną sytuacją w nadchodzącym sezonie zimowym wszystkich podmiotów utrzymujących się z turystyki i rekreacji na obszarze Podhala, Spisza, Orawy, Pienin i Gorców. Problem dotyczy nie tylko pojedynczych sektorów turystyki, ale obejmuje całe regiony. Dla branży turystycznej w polskich górach to może oznaczać prawdziwą zapaść finansową.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że jako samorządowcy rozumiemy powagę sytuacji związanej z rozszerzaniem się pandemii i koniecznością wdrażania wszelkich działań, które mają na celu jej ograniczenie. Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nowotarskiego i wszystkich Polaków również jest najważniejsze.

Jednocześnie jesteśmy świadomi, że nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorców branży turystycznej Podhala, Spisza, Orawy, Pienin i Gorców od tych najmniejszych po największych.

Ferie zimowe w jednym, wspólnym dla wszystkich terminie, zamknięcie hoteli, restauracji i wyciągów to widmo masowych upadłości dla tysięcy firm.

W trosce o miejsca pracy i działalność gospodarczą zwłaszcza małych firm apelujemy o dalszą dyskusję i wypracowanie nowych zasad, które przywrócą do życia ten istotny, a dla wielu regionów kluczowy, sektor gospodarki, jakim jest turystyka.”

Niezależnie od tego, 50 samorządów gmin górskich z siedmiu powiatów i różnych województw, skierowało do władz najwyższego szczebla, pisma z konkretnymi propozycjami złagodzenia zapowiadanych dla branży turystycznej obostrzeń. 

Samorządowcy gmin górskich jednoczą się, by ratować turystykę

os 27.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również