Kamery live
prognoza pogody

PZD przyspiesza z remontem Szaflarskiej

Trwający od początku tygodnia remont mostu na Białym Dunajcu powoduje spore utrudnienia komunikacyjne w Nowym Targu. Dodatkowe niezadowolenie kierowców wywołuje fakt, że prace realizowane są w tym samym terminie, co remont kilku ważnych dróg na terenie miasta – jak choćby Szaflarskiej i Waksmundzkiej. Sęk w tym, że za remonty odpowiadają różni zarządcy dróg, którzy nie zawsze konsultują ze sobą swoje plany. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, o remoncie mostu – realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – dowiedział się w momencie jego rozpoczęcia. W zaistniałej sytuacji, w PZD podjęto decyzję o przyspieszeniu prac na Waksmundzkiej i Szaflarskiej. 

PZD przyspiesza z remontem Szaflarskiej

Komunikacyjne problemy w postaci realizowanych w tym samym czasie na niewielkiej przestrzeni remontów dróg biorą się, paradoksalnie, z braku… komunikacji. O ile gminy, modernizując zarządzane przez siebie drogi muszą zatwierdzać tymczasową organizację ruchu w starostwie powiatowym – co pozwala uniknąć komunikacyjnego galimatiasu – obowiązku tego nie ma już zarządca dróg krajowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje zadania w oparciu o zatwierdzaną przez samą siebie tymczasową organizację ruchu i nie ma obowiązku konsultowania, czy też informowania samorządów o swoich zamierzeniach.

I tak, realizowane przez Generalną Dyrekcję prace na moście na Alejach rozpoczęły się w czasie, kiedy na terenie Nowego Targu trwały już m.in. remonty ważnych, powiatowych dróg – ul. Szaflarskiej i ul. Waksmundzkiej. 

-Sam byłem zdziwiony, a o remoncie mostu dowiedziałem się, stojąc w korku w drodze do pracy – mówi Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu – Podjęliśmy działania, by w tej sytuacji przyspieszyć realizowane przez nas prace. Kierowcy będą jednak musieli jeszcze na kilka dni uzbroić się w cierpliwość – zapowiada dyrektor. 

Problemu nie ma już z ul. Waksmundzką – tam wylano asfalt, jutro będzie całkiem przejezdna, a drogowcy będą realizować jedynie prace wykończeniowe. Jeśli chodzi o ul. Szaflarską – tu prace bitumiczne będą realizowane nocą, z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę. Oznacza to, że od 10 do 11 maja 2021 roku, odcinek ul. Szaflarskiej na całej szerokości od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z al. Tysiąclecia, zostanie wyłączony z ruchu.

Roboty wykonywane będą etapami w godzinach nocnych według następującego harmonogramu:

-w dniu 10 maja (poniedziałek) od godz. 22:00 zostanie wyłączony odcinek ul. Szaflarskiej od skrzyżowania z al. Solidarności (koło kościoła) do skrzyżowania z ul. Kopernika (ok. 750 metrów). Planowane zakończenie prac około godz. 6:00.

-w dniu 11 maja (wtorek) od godz. 22:00 zostanie zamknięty odcinek za skrzyżowaniem z ul. Kopernika do skrzyżowania z al. Tysiąclecia (ok. 450 metrów). Wyłączone z ruchu będą dwa skrzyżowania: z ul. ku Studzionkom oraz z ul. Na Równi. Odcinek od „zakopianki” do skrzyżowania z ul. Kopernika będzie przejezdny. Planowane zakończenie prac około godz. 4:00.

Na terenie Nowego Targu realizowane są też remonty miejskich dróg – Długiej i Kasprowicza oraz bieżące, pozimowe prace naprawcze. 

-Te prace przerzucone zostały w inne miejsca Nowego Targu, tak, by nie kolidowały z tymi dużymi remontami – mówi wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek – Zarządcy dróg zawsze apelują do kierowców o wyrozumiałość. Okres letni jest zawsze okresem remontów, trzeba się cieszyć, że są na to środki – mówi wiceburmistrz dodając, że realizowany przez GDDKiA remont mostu jest ważny i potrzebny. 

Generalna Dyrekcja planuje zakończyć prace 6 sierpnia br. Wkrótce okaże się, czy korki ulegną zmniejszeniu po upłynnieniu ruchu na Szaflarskiej i Waksmundzkiej. 

Uwaga remont mostu! Utrudnienia w ruchu

Ruszył remont Długiej

os 07.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
DeDe 07:30 08.05.2021

Do pieruna, to po co oficjalnie mówili, że prace na Szaflarskiej zakończą się 8 maja, jest to na przeglądzie tygodniowym!!!

Zobacz również