Kamery live
prognoza pogody

Ruszył remont Długiej

18 marca 2021 12:36
Wyciszenie Włącz dźwięk

To kolejna z miejskich dróg leżących w rejonie starego placu targowego, która doczekała się remontu. Właśnie ruszyły pierwsze prace budowlane na ulicy Długiej, która na odcinku od os. Bereki do skrzyżowania z ul.  Orkana przejdzie gruntowną  metamorfozę.

Wykonawcą robót jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Nowego Targu. Zadanie jest dofinansowane kwotą ponad 1 mln złotych z krajowego Funduszu Dróg Samorządowych.

-To będzie remont generalny. Zakres jest naprawdę duży, biorąc pod wagę całość kosztów jest to prawie 4 mln zł, więc sporo pracy do wykonania. Nasze finansowanie obejmuje zakres drogowy, czyli odbudowę jezdni, chodników i oznakowania drogi, natomiast MZWiK realizuje swój zakres. Zostaną wykonane nowe sieci wodociągowe, kanalizacyjne wraz z przyłączeniami do budynku, a także sieć kanalizacji deszczowej. To pozwala nam zoptymalizować koszty odbudowy nawierzchni – mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu. 

Istotnym elementem inwestycji jest także poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Orkana. Niewykluczone, że po remoncie zmieni się tu także organizacja ruchu – mieszkańcy wnioskują bowiem o wprowadzenie strefy płatnego parkowania.

Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa września tego roku. 

 

 

os 18.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również